بین المللتحلیل بازار

چهارشنبه پرالتهاب برای دلار و طلا

بازارهای جهانی در انتظار گزارش رییس فدرال رزرو به کنگره

اقتصادنیوز : همه بازارها به دنبال اظهارات هفته سیاست پولی رئیس جمهور فدرال رزرو جروم پاول به کنگره هستند. به نظر می رسد روز چهارشنبه و جمعه برای دلار و طلا روزهای مهمی هستند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز،در هفته گذشته بازدهی اوراق قرضه در آمریکا ریزش داشت و به پایین ترین حد در 5 ماه گذشته رسید دلیل این ریزش سیاست انبساطی چین عنوان شد. نهایتا در روز جمعه بازدهی اوراق کمی رشد داشت.

قیمت طلا با بازدهی اوراق قرضه رابطه معکوس دارد اما در هفته گذشته با وجود ریزش بازدهی  اوراق قرضه قیمت طلا هم نزولی کرد تحلیل گران اعتقاد دارند روند قیمت طلا با انتظارات تورمی همبستگی دارد. قیمت طلا به دلیل آنکه انتظارات تورمی فعلا افزایشی نیست با چشم انداز افزایش قیمت روبرو نیست.

در هفته پیش رو نگاه به سمت اوراق قرضه 10 ساله است و رسیدن بازدهی این اوراق به بالای عدد 1.4 است. در کنار این متغیر در هفته جاری به نظر می رسد آمارهای اقتصادی مهمی منتشر خواهد شد و بازارها توجه زیادی به آمارهای هفته خواهند داشت.

در روز سه شنبه مهم ترین داده منتشر شده نرخ تورم در آمریکا است نرخ تورم آمریکا در ماه گذشته 5 درصد و تورم هسته در این کشور سه درصد بود. در روز چهارشنبه نرخ تورم تولید کننده نیز در این کشور منتشر خواهد شد. در روز چهارشنبه بانک مرکزی کانادا نشست خواهد داشت که احتمال با تغییر سیاست ها دلار کانادا تقویت شود.

در روز چهارشنبه جروم پاول طبق سنت گذشته که دو بار به کنگره برای گزارش می رود در چهارشنبه این هفته نیز این سنت را تکرار می کند تا درباره سیاست های پولی صحبت کند. همه بازارها به دنبال اظهارات هفته سیاست پولی رئیس جمهور فدرال رزرو جروم پاول به کنگره هستند. این صحبت ها از این جهت مهم است که می توان روشن کننده سیاست های بانک مرکزی آمریکا درباره نرخ بهره باشد. قیمت طلا و سایر بازارها احتمال دارد تحت تاثیر این صحبت ها قرار دارد.

این فلز گرانبها هفته گذشته را با رشد 1.4 درصدی به پایان رساند و معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) در حدود سطح 1880 دلار معامله شد.

به گفته تحلیلگران ، آینده شهادت پاول در روز چهارشنبه رویدادی است که باید در هفته تماشا کرد ، که بازارها انتظار دارند در رییس فدرال درباره زمان بندی تصمیمات کاهش نرخ های بهره صحبت کند.

جیمز نایتلی ، اقتصاددان ارشد بین الملل ING ، گفت: “با توجه به فشارهای طرف عرضه در اقتصاد ، زمان احتمالی سیاستگذاری در حال پیشبرد است و [پاول] ممکن است نکات واضح تری مبنی بر شروع کاهش روند خرید دارایی های QE در سال جاری را ارائه دهد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا