از دیگر رسانه هاتحلیل بازارطلا و جواهر

کاهش قیمت فلزات گرانبها با کاهش ریسک‌ گریزی/ ادامه روند عقب نشینی فلز زرد

خط سیر بازار طلا و نقره

قیمت طلا و نقره در معاملات روز گذشته و آخرین روز معاملاتی در ایالات متحده کاهش یافت. فلزات گرانبها به عنوان بازار امن سرمایه‌گذاری در وضعیت دفاعی قرار گرفته‌اند چرا که تمایلات ریسک‌پذیری معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تا حدودی افزایش یافته است.

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛   اگرچه شاخص‌های سهام در ابتدای هفته روند افزایشی در پیش گرفته بود اما معاملات در روزهای پایانی هفته با عقب‌نشینی شاخص‌ها همراه بود، این مسئله ناشی از شرایط آرام ژئوپلتیکی است که معاملات تابستانی را با آرامش همراه کرده است. بر این اساس طلای آتی آگوست با ۱۷.۲۰ دلار کاهش به قیمت ۱۸۱۲.۲۰ دلار در هر اونس و نقره آتی سپتامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۶۹ دلار کاهش به قیمت ۲۵.۶۴ دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند ترکیبی داشتند. در ایالات متحده آمریکا هر سه شاخص اصلی در پایان روز معاملاتی عقب نشینی کردند و در مجموع معاملات کل هفته هم روند نزولی به ثبت رساندند. به نظر می‌رسد از جمله عوامل تاثیرگذار بر بازارها شیوع و گسترش ویروس کرونای دلتا در کشورهای مختلف جهان است که نگرانی‌هایی را در رابطه با اعلام محدودیت‌های جدید ایجاد کرده است.

از جمله داده‌های اقتصادی منتشر شده در روز جمعه گزارش خرده فروشی ماه ژوئن بود که نسبت به ماه می‌۰.۴ درصد کاهش داشته است آن هم در حالی که خرده فروشی ماه می‌خود نسبت به ماه آوریل کاهش ۱.۳ درصدی به ثبت رسانده بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا