از دیگر رسانه هاتحلیل بازار

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲۶ تیر / بازار دلار در برزخ

سیگنال برجامی تازه ای در بازار ارز

دلار آمریکا که دو هفته‌ای است تحت تاثیر تعطیلی‌های کرونایی روند کاهشی پیش گرفته، با سیگنال دریافتی پایان هفته جاری با شدت بیشتری رو به کاهش رفت. حالا هم برخی کارشناسان دو هفته نسبتا آرام و به قول خودشان «برزخی» را برای بازار ارز پیش‌بینی می‌کنند.

دو هفته برزخی در بازار ارز

به گزارش تجارت‌نیوز، انتهای هفته جاری بازار ارز سیگنال برجامی تازه‌ای دریافت کرده و همین هم موجب شده تا قیمت دلار با سرعت بیشتری در مسیر نزولی حرکت کند.

روز سه‌شنبه بازار، خبر احتمال ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای را جدی گرفت و بخشی از فروشندگان به بازار وارد شدند. روز چهارشنبه نیز معافیت‌های تحریمی تازه آمریکا موجب شد که سمت و سوی انتظارات در بازار ارز تغییرات معنادارتری را تجربه کند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به کره‌جنوبی و ژاپن ۹۰ روز فرصت داده تا به‌طور قانونی و فارغ از شرایط تحریمی، بازپرداخت خود را با ایران نهایی کنند. این منابع در صورت وصول باید در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد؛ زیرا پیش‌تر دولت منابع ریالی دلارهای مسدودی را دریافت کرده بود.

آنطور که این کارشناس و فعال بازار خبر می‌دهد اکنون در داخل کشور با توجه به تغییر دولت در ۱۲ مرداد ماه، همه منتظر معرفی تیم اقتصادی دولت جدید هستند تا بررسی کنند که این افراد چه برنامه‌ها و خطر فکری دارند و بازار روی این مساله بسیار حساس است.

ضمنا از نگاه او با توجه به تلاش برای رفع تحریم‌ها جریان fatf هم بسیار اثرگذار است البته این موضوع نه در حال حاضر که بیشتر در مرداد ماه و همزمان با روی کار آمدن دولت جدید در بازار ارز نمایان می‌شود.

بنابراین اشرفی اظهار می‌کند که احتمالا دو هفته آینده را در عالم برزخی بازار باشیم تا دولت تغییر کند. به باور او چون تعطیلی‌ها همچنان ادامه دارد و حجم معاملات کاهش یافته احتمالا جلوی نوسانات شدید افزایشی در بازار گرفته شود. با این حال بر این هم تاکید دارد که تعیین‌کننده‌ترین عامل در هفته‌های برزخی بازار ارز پالس‌های مذاکرات وین است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا