تحلیل بازارطلا و جواهر

تحلیل گلد نیوز؛ طلا ،سکه ،ارز28 تیر

نگاهی تحلیلی به آینده بازارطلا؛

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران با اشاره به تعطیلات پیش رو، روند بازار را نزولی پیش‌بینی و ابراز امیدواری کرد با بازگشایی مجدد همه اصناف، قیمت روز طلا را بر تابلوی طلافروشی‌ها شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “گلدنیوز”؛ ابراهیم محمدولی ضمن ارزیابی بازار امروز سکه و طلا اظهار کرد: در حال حاضر و پس از حدود 10 روزی پس از تعطیلی ها، بازار فعال است.

وی افزود: داد و ستد در بازار انجام می گیرد ولی تقاضای کنونی با شکل و شمایلی که باید در شأن طلا باشد، تفاوت دارد و قدری کمتر است.

بازار ارز، طلا و سکه در آرامش

ابراهیم محمدولی در مصاحبه با خبرنگار “گلد نیوز” نوسانات و تعطیلی بازار طلا درپی شیوع پیک پنجم کرونا را اصلی ترین دلیلِ بی میلی برای خرید طلا از سوی مردم و مشتریان دانست و ادامه داد: خوشبختانه به دلیل اینکه بازار ارز تا حدودی به آرامش رسیده و روند کاهشی را در پیش گرفته است، در 5 روز گذشته قیمت طلا و سکه رو به کاهش بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است در مقاطع کوتاهی بین ارقام 4 تا 5 هزار تومان در هر گرم یا 20هزار تومان در هر قطعه طلا با افزایش قیمت رو به رو بوده باشیم ولی در اکثر مواقع، قیمت ها رو به کاهش بوده است.

قیمت ها متأثر از اُنس جهانی

به گفته محمدولی روند کاهشی تا زمانی ادامه دار خواهد بود که اُنس جهانی به سمت آرامش و نزول سوق یابد و در این صورت، طلا و سکه هم باید روند کاهش را در پیش گیرد.

وی معتقد است سکه و طلا نمی تواند خلاف جهتِ آب حرکت کرده و با کاهش ارزش انس جهانی، روند صعودی به خود گیرد.

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ابراز امیدواری کرد روند این روزهای بازار ادامه دار باشد و تاکید کرد: هنوز بخشنامه ای به دست ما نرسیده است ولی احتمال می دهیم بازار چند روزی تعطیل باشد و در این صورت، قیمت ها به همین شکل می ماند تا بازار مجددا روند خود را از سر گیرد.

به زودی قیمت ها روی تابلو درج می شود

به گزارش “گلد نیوز” با توجه به اینکه تعطیلی و وضعیت قرمز کرونایی متوجه همه شهرستان ها نیست و تنها شهرهایی نظیر تهران با تعطیلی مواجه‌اند، لذا وضعیت بسیاری کسب و کار طلا در سایر استان ها به صورت عادی است.

محمدولی تاکید کرد: این همکاران باید در مسیری که بازار ارز حرکت می کند، اقدام به خرید و فروش طلا نمایند و نمی توانند خارج از این چارچوب عمل کنند.

وی افزود: ممکن است روند در آینده نزدیک افزایشی یا کاهشی باشد ولی ان شاالله با از سر گیری همه اصناف در کشور، قیمت منطقی و واقعی در بازار طلا بُروز و ظهور یابد و در طلافروشی ها قیمتِ طلا روی تابلو درج شده و بر همین اساس خرید و فروش صورت می گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا