بین المللتحلیل بازار

نقره و دلار درمسیرصعود/ طلا نزولی

در بازار طلا همچنان سرمایه گذاران بر پتانسیل سیاست پولی شدیدتر و فشارهای تورمی بالاتر تمرکز دارند.

قیمت نقره پس از آنکه در شب گذشته به پایین ترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته رسید ، کمی برگشت. معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) آخرین قیمت 8.50 دلار کاهش به 1.802.80 دلار رسید و نقره سپتامبر (مهر) با 0.255 دلار افزایش با 25.25 دلار در هر اونس معامله شد.

شاخص دلار آمریکا کمی روند محکم تری به خود گرفت و یک شبه به بالاترین نرخ 3.5 ماه دیگر رسیده است. شاخص دلار همچنان در روند افزایشی قیمتی کوتاه مدت قرار دارد. بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر 1.24٪ رسیده است.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه آمریکا، در میان کمبود اخبار  صعودی، نزولی شد. جریان افزایشی بازار طلا برای شروع سریع روند صعودی قیمت در نمودار روزانه که در حال حاضر با مشکل روبرو است ، به یک کاتالیزور اساسی نیاز دارند.

در بازار طلا همچنان سرمایه گذاران بر پتانسیل سیاست پولی شدیدتر و فشارهای تورمی بالاتر تمرکز دارند.

با این حال ، یکی از مدیران صندوق می گوید که روند افزایشی در بازار طلا هنوز شروع نشده است زیرا هنوز هم عدم اطمینان زیادی برای حمایت از قیمت فلزات گرانبها وجود دارد. در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد ، مدیر نمونه کارها ، Joe Foster ، از استراتژی طلای VanEck ، اظهار داشت که او هنوز هم پتانسیل قیمت طلا را برای بازگشت به 2000 دلار در هر اونس تا پایان سال می بیند و به نظر می رسد بانک اقدام های فدرال برای جلوگیری از تهدید تورم در حال تعلل است.

به دنبال ریزش های پی در پی ارزهای دیجیتالی و ناتوانی طلا در شکستن سطح مهم مقاومتی ۲۰۰۰ دلاری، جذابیت بازار ارز برای معامله گران بیش از پیش افزایش یافته تا جایی که حجم معاملات روزانه در بازارهای ارز در جهان چیزی حدود ۶.۵ تریلیون دلار برآورد می شود. (در مقام مقایسه، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتالی کمتر از ۱.۴ تریلیون دلار است.) در بین ارزهای مختلف نیز ارزهای امن کماکان محبوبیت بالایی برای سرمایه گذارانی دارند که آن ها را به عنوان ابزاری برای حفظ سرمایه ارزیابی و شناسایی می کنند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا