تحلیل بازار

تحلیل گلدنیوز؛مسیر حرکت طلا

طلا در مسیر کاهش

طلا باز هم ارزان می‌شود

دبیر اتحادیه طلا و جواهر ، وضعیت بازار در هفته کاری پیش رو را بر اساسِ ادامه‌ی روندِ کاهشی قیمت طلا در بازارهای داخلی تحلیل کرد.

 نادر بذرافشان ضمن تحلیل بازار طلا و سکه از صبح روز دوشنبه (4/4/1400) به خبرنگار “گلد نیوز” گفت: از ابتدای سال به دلیل تشدید کرونا و روند مذاکرات، تقاضا برای خرید طلا در بازار با افت رو به رو شده بود.

وی از نوسانات ارز و انس جهانی به عنوان عوامل تاثیر گذار دیگر بر رکود بازار طلای ایران یاد کرد و افزود: در حال حاضر با تقویت دلار امریکا و رسیدن شاخص آن به بالاترین سطح، باز هم روند نزولی را در هفته خواهیم داشت.

به گفته بذرافشان  نبود تقاضا و کرونا روند نزولی قیمت طلا را دامن می زند. در این میان مردم درپی ثیات قیمتی هستند و از طرفی بازارهای داخلی متاثر از اخبار سیاسی و اقتصادی است و این روند مشتریان را با نگران رو به رو می سازد .

بذرافشان از دیگر دلایل کاهش قیمت طلا را قدرت خرید مردم معرفی کرد و گفت: مردم تصور می کنند در دولت جدید باز هم کاهش یا افزایش قیمت طلا را شاهد باشیم ولی کارشناسان تاکید دارند که ثبات نسبی از ابتدای سال تا امروز بر بازار طلا حاکم بوده است و همزمان با نزدیک شدن به بانک محرم که خرید مصنوعات و سکه به پایین ترین سطح می رسد، احتمال کاهش مجدد قیمت طلا وجود دارد.

وی این مسئله را با پیش فرضِ نبودِ نوسانات داخل و بین المللی عنوان کرد و گفت: مردم نباید تصور کنند روندِ کاهش قیمت طلا بالاست ولی احتمال ادامه این روند کاهشی بالاست.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا