تحلیل بازار

تحلیل گلدنیوز ؛ طلا و سکه 4 مرداد

افزایش جزئی قیمت طلا تا بعدازظهر امروز

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران به گلد نیوز از افزایش حدود 20هزار تومانی قیمت طلا در هر گرم، از صبح امروز تا نزدیکی های ظهر خبر داد و ابراز امیدواری کرد این روند تا پایان هفته کاهشی باشد.

ابراهیم محمدولی در گفتگو با خبرنگار “گلد نیوز” با اشاره به تعطیلی یک هفته ای بازار طلا گفت: به طور کلی نمی توان وضعیت خوب یا بد بازار را پیشبینی کرد و داد و ستدهای صبح امروز تا هم اکنون را نمی توان جز نمره قبولی یا ردی محسوب کرد.

وی ادامه داد: ممکن است در برخی ساعات امروز دادوستد انجام گرفته باشد یا نه و لذا فردا مبنای بهتری برای بررسی فعالیت بازر طلاست.

محمدولی معتقد است هر گونه داد و ستدی امروز (دوشنبه 4مرداد) صورت گیرد، مبنای وضعیت بازار تا آخر هفته نیست و در عین حال تاکید کرد اگر  بازار ارز به خوبی مدیریت شده و سمت و سوی آرامش به خود بگیرد، بهتر می توان تصمیم گیری کرد.

وی با بیان اینکه بازار ارز درصدی با افزایش رو به رو بوده است و انس جهانی نیز در ساعات بعدازظهر، نسبت به صبح رو به سمت مثبت بوده است، ادامه داد: این روند نشان می دهد طلا و سکه هم به سمت و سوی افزایش می رود.

محمدولی قیمت امروز سکه را نسبت به روز گذشته با اندکی افزایش همراه دانست و افزود: انس جهانی حدود ساعت 11 امروز، 1808 دلار بود که هم اینک به 1811 دلا رو 30 سنت رسیده است.

وی ارز را نیز در محدوده 24 هزار و 700 به سمت 24 هزار و 850 هزار تومان عنوان کرد و گفت: بالطبع قیمت طلا هم افزایش پیدا کرده است.

به گفته رئیس اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران قیمت طلا 4 میلیون و 560 هزار تومان بود که به رقم 4 میلیون و 634 هزار تومان رسید و همین افزایش در هر گرم طلا تا حدود 20هزار تومان افزایش قیمت را نشان می دهد.

عامل همه این عدد و ارقام به انس جهانی و بازار ارز باز می گردد و محمدولی معتقد است ان شاالله از فردا این روند کاهشی باشد.

وی به “گلد نیوز” گفت: اگر عرضه و تقاضا یکدیگر را مدیریت کنند، طبیعتا آرامش بیشتری را در بازار طلا خواهیم دید ولی اگر ارز با التهاب همراه باشد، طلا و سکه نیز تاثیر می پذیرند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا