طلا و جواهر

مدرک دانشگاه طلاوجواهر؛ دارنده بالاترین اعتبار جهانی

با توجه به آغاز ثبت نام دوره های تک پودمان و تک درس دانشگاه علمی کاربردی طلاوجواهر ، گفتگویی با فرزانه فخاری رییس مرکز علمی کاربردی اتحادیه طلاوجواهر تهران انجام دادیم .

رئیس مرکز علمی کاربردی اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با گلدنیوز ضمن توضیحاتی درباره رشته‌های تخصصی این مرکز در حوزه کارآموزی و کارورزی، مدرک ارائه شده را برای فعالیت در سایر کشورها از اعتبار بالایی برخودار دانست.

فرزانه فخاری درباره دوره های تک پودمان، تک درس یا دوره های ترمی و دانشگاهی، اظهار کرد: دروس تک درس ساعتی اندک دارند و گواهی صادره از سوی دانشگاه علمی و کاربردی صادر می شود و در این بین، چند تک درس تجمیع شده و یک پودمان را شامل می شود.

وی در این باره توضیح داد: برخی رشته ها به قدری وسیع هستند که فقط به صورت تک پودمان ارائه می شوند و گواهی آن توسط دانشگاه علمی و کاربردی می شود که شامل دانش، بینش و مهارت است.

فخاری دوره های آزاد را نیز بسیار کوتاه مدت توصیف کرد و افزود: برای دریافت جواز سکه یا طلا فروشی، فرد باید در آزمون اتحادیه نمره قبولی بگیرد ولی اتحادیه ترجیح می دهد دوره های کوتاه مدت  40 یا 50 ساعته مرکز را بگذراد و توسط مدرسین ما آموزش دیده و در آزمون شرکت کند و سپس با مراجعه به اتحادیه مجوز لازمه را دریافت نماید.

وی همچنین در خصوص رشته های قابل تدریس در این مرکز به فروشندگی طلا و جواهر، شناخت و فروش حرفه ای سکه، ساخت طلا و جواهر با دست شامل دوره های مقدماتی و پیشرفته، اره کاری، ریخته گری، موم و شاخه کردن طلا و جواهر، شناخت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به صورت مقدماتی و پیشرفته، تراش سنگ های قیمتی، پرسپکتیو، طراحی طلا و جواهر با یارانه اشاره کرد.

فخاری شیوه ثبت نام را نیز اینگونه تشریح کرد: برای هر کلاس اعضا باید به حدنصاب برسد تا بسته به رشته، دانشجویان را ثبت نام کنیم. در این مرحله شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس برای ثبت نام لازم است.

وی فروشندگی را 40، ساخت موم را 100 و اره کاری را 80 ساعت تخمین زد و ادامه داد: از آموزشگاه ها و اصناف قیمت کمتری دریافت می کنیم و کلاس ها از 4 ت 5 و نیم میلیون تومان هزینه دارد.

فخاری با اعلام اینکه تخفیف پرداختی ها میسر نیست، تاکید کرد: تا زمان ارائه آزمون قابلیت تقسیط مبالغ کلاس ها وجود دارد.

به گفته رئیس مرکز علمی کاربردی اتحادیه طلا و جواهر تهران مدارک دریافتی از این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی است. از طرفی آموزش مهارتی، در سایر کشورها بسیار با اهمیت است و دانشجویان ما را در کشورهایی نظیر آلمان و کانادا به سرعت پذیرش می کنند.

فخاری همچنین کلاس ها را برای برگزاری دوره های مختلف باز دانست و افزود: ما همواره دانشجویانی در حال انتظار و از طرفی روی مدرسین نیز حساسیت بسیار داریم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا