تحلیل بازار

تحلیل گلد نیوز ؛ حباب طلا در دامنه 320تا 400هزارتومان

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران عامل اصلی نوسانات بازار طلا را ناظر بر نرخ ارز دانست و تاکید کرد پیش‌بینی این بازار طی روزهای آتی ناممکن است.

محمد کشتی آرای در مصاحبه با “گلد نیوز” به تحلیل بازار طلا پرداخت و گفت: این روزها تغییرات قیمت ارز تاثیر زیادی روی قیمت ها ندارد و بازار بیشتر متاثر از قیمت ارز است.

وی از کاهش 40هزار تومانی ارز تا بعد از ظهر دیروز خبر داد و افزود: قیمت ها امروز مجددا با افزایش همراه شده است؛ به طوری که تا 25هزار و 300 تومان شاهد فزونی قیمت ارز بودیم.

کشتی آرای با اشاره به افت 400 تومانی قیمت ارز در بعد از ظهر امروز نسبت به ابتدای صبح، اظهار کرد: قیمت سکه تحت تاثیر ارز به بالای 11 میلیون تومان رسید.

وی اضافه کرد: دیروز بعد از ظهر قیمت سکه تا 10 میلیون 940 هزار تومان کاهش پیدا کرد ولی در حال حاضر با 90هزار تومان افزایش قابل داد و ستد است.

کشتی آرای همچنین حباب سکه را در دامنه 320 تا 400 هزار تومانی تخمین زد و افزود: دو عامل اصلیِ نرخ ارز و تقاضای افزایش یافته بر بازار تاثیر گذاشته و انگیزه خرید در مردم فزونی گرفته است.

وی در عین حال از تقاضا برای خرید طلا خبر داد و افزود: این مسئله عامل رونق و تحریک بازار است.

کشتی آرای در مصاحبه با “گلد نیوز” تحلیل و پیش بینیِ قیمت های فردا را ناممکن خواند و گفت: امکان تغییر در قیمت ارز همچنان وجود دارد و پیش بینی درباره قیمت ها در روزهای آینده امکان پذیر نیست.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است قیمت جهانی طلا تغییر چندانی نخواهد داشت؛ چراکه هرچه به ماه تعطیلیِ واحدهای تجاری و تولیدی در سایر کشورها نزدیک می شویم، نوسان در شاخص های اقتصادی و بازارهای مالی پدید می آید.

کشتی آرای تغییرات کنونی را در دامنه ی چند هزار تومان پیش بینی کرد و گفت: طلای جهانی در کانال یک میلیون و 790 تا یک میلیون و 810 هزار تومان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا