تحلیل بازار

افزایش حباب سکه به 520هزارتومان / قرنطینه احتمالی و قیمت طلا

تقاضا برای خرید سکه طرح جدید باعث افزایش حباب سکه شده است. امروز حباب سکه به 520 هزار تومان رسید. به گفته کشتی آرای قرنطینه احتمالی تهران میتواند حباب سکه را کمی کاهش دهد.

محمد کشتی آرای در مصاحبه با گلد نیوز گفت: در حاليكه تحليلگران اقتصادي پيش بيني ميكردند قيمت انس جهاني سير صعودي داشته باشد،اين اتفاق رخ نداد و حدود سه هفته اي  است كه انس جهاني در محدوده ي ١٨٠٠دلار با بعلاوه و منهاي يك تا يك و نيم در صد در نوسان است.

وی افزود: تاثيرات قيمت انس بجز يك روز كه افزايش شديدي داشت اثر كمي بر بازار طلا و سكه داخل داشته است.

كشتي آراي افزايش قيمت طلا را متاثر از دوعامل برشمرد:

قيمت ارز و همچنین تقاضا براي سكه كه موجب شد نوساناتي هم داشته باشیم.

کاهش قیمت دلار و افزایش حباب سکه

 به گفته محمد کشتی آرای از روز شنبه به بعد قيمت ارز از كانال٢٦هزار تومان به ٢٥هزار تومان رسيد به طوريكه امروز در اخرين معاملات بازار ارز هر دلار امريكا ٢٥هزار و٥٣٠تومان داد و ستد شد كه كاهش چشمگيري نسبت به دو روز گذشته داشته است.

کشتی ارای در ادامه به گلد نیوز گفت :اين كاهش تاثيرش را روي طلا و سكه گذاشت البته تقاضا  براي سكه ي طرح جديد در بازار همچنان رونق خوبي دارد به همين دليل سكه داراي حباب حدوده ٥٢٠هزار توماني است كه در يك هفته ي اخير شاهد آن بوديم.

وی همچنین از کاهش قیمت سکه خبر داد و افزود: امروز قيمت سكه طرح قديم كه به كانال ١١ميليون تومان رسيده بود به ده ميليون و ٨٥٠هزار تومان كاهش پيدا كرد.

در حال حاضر قيمت سكه طرح جديد١١ ميليون و سيصد هزار تومان هست كه حدودا ٥٢٠هزار تومان  از آن حباب است.

نيم سكه  ٥ميليون و ٨٥٠هزار تومان كه صد هزار تومان كاهش داشته است و ربع سكه سه ميليون و  هفتصد و پنجاه هزار تومان در بازار معامله شده كه با صد هزار تومان كاهش همراه بوده است.

کشتی ارای اضافه کرد:قيمت هر مثقال طلا در چند روز گذشته تا ٤ميليون و ٨٦٠هزار تومان افزايش داشت اما در دو روز گذشته حدود١٢٠هزار تومان كاهش داشته و امروز نیز ٤ميليون و ٧٥٠هزار تومان دربازار داد و ستد شد و هر گرم طلاي ١٨عيار هم با كاهش همراه بود و يك ميليون و صد و نه هزار و ششصد و پنجاه تومان به فروش رسیده است.

اثر قرنطینه بر قیمت طلا و سکه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص انتشار خبر قرنطینه ی دو هفته ای در تهران معتقد است : قرنطينه ممكن است داد و ستدها راكاهش دهد ولي تاثيري در قيمت نخواهد داشت و فقط ممكن است حباب سكه كمي كاهش پيدا كند ، زيرا عامل اصلي قيمت انس و قيمت ارز است.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا