تحلیل بازار

طلا و سکه در آغاز دولت رییسی

احتمال روند کاهش قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو

دبیر اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در مصاحبه با گلد نیوز گفت : در ابتداي هفته گذشته با افزايش  اونس جهاني مواجه بوديم ولي از اواسط هفته اونس جهانی روند کاهشی داشت و نوسانات بازار ارز داخلی ، بازار طلا و سکه را تحت تاثير قرارداد و در اوايل هفته گذشته روند این بازار افزايشي بود.

نادر بذرافشان افزود :از اواسط هفته گذشته با توجه به تغيير ریاست جمهوری و كنترل قيمت ارز توسط بانك  مركزي، شاهد روند كاهشي در بازار طلا و سکه بودیم كه در مجموع حدود ٢٥٠هزار تومان قیمت سکه کاهش پیدا کرد، همچنین هر گرم طلاي ١٨عيار هم کاهش١٢هزار تومانی داشت .

طلا و  سکه

اونس جهانی

 دبیر اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در خصوص اونس جهانی گفت : در طی 24 ساعت گذشته اونس جهانی حدود 40 دلار کاهش یافته است که نسبت به ماههای گذشته بی سابقه بوده است که بازارهای داخلی ما را هم ،تحت تاثیر خودش قرار داده است وبه این ترتیب :

هر مثقال طلاي١٧عيار حدود٨٥هزار تومان كاهش قيمت همراه داشته است و هر گرم طلاي ١٨عيار حدود٢٤هزار تومان كاهش نسبت به پنج شنبه و هر سكه حدود ٢٥٠هزار تومان با كاهش قیمت همراه بوده است.

آینده بازار

 بذر افشان نسبت به اتفاقات سیاسی پیش رو ابراز امیدواری کرد وگفت: امیدواریم روند ثبات در بازار حفظ شود ،در طول مدت امسال ما شواهد نوسانات 5 تا 10 درصدی بودیم و به نسبت با ثبات قیمت ها مواجه بودیم .

وی افزود: اميدواريم با جابجايي دولت و تغييرات پيش رو ،شعارمانع زدایی در صنعت طلا تحقق پيدا كند و صنف طلا و جواهر  پيشرفت هايي درحوزه صادرات و مواد اوليه و ماشين الات داشته باشد.

بذرافشان در پایان گفت:. با توجه با نزديك شدن به ماه محرم وتجربه سالهاي گذشته با کاهش تقاضا برای مصنوعات طلا مواجه خواهیم شد وهمراه با پايين امدن اونس جهاني احتمال اينكه در طول هفته روند كاهشی ادامه پيدا كند وجود خواهد داشت.

طلا و  سکه

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا