تحلیل بازار

تحلیل گلدنیوز؛ نوسان بالا ، تقاضای کم

رونق بازار طلا در گرو آرامش بازار ارز و اونس جهانی

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مصاحبه با گلد نیوز از نوسان بالا و تقاضای کم در بازار گفت و اشاره کرد :

در طی روزهای اخیر اونس جهانی و به دنبال آن بازار در نوسان بود که به دنبال این نوسانات طلا و سکه هم طبیعتاً دچار نوساناتی شدند.

وی افزود: طبیعتاً نوسان در بازار باعث کاهش میزان تقاضا خواهد شد چرا که مردم حس میکنند بهتر است خرید و فروش را تا زمان رسیدن بازار به ثبات متوقف کنند. بر همین اساس در روزهای پر نوسان میزان تقاضا هم رو به کاهش خواهد رفت، و در مقابل در روزهای کم نوسان، آرامش در حوزه ارز و اونس جهانی و طلا حاکم می شود و به دنبال آن تقاضا هم درصدی بالاتر خواهد رفت.

ابراهیم محمد ولی گفت: از دو، سه روز گذشته تا به امروز شاهد روزهایی بودیم که بازار ارز به کانال 25 هزار و ششصد تومان وارد شد و لذا طلا هم نوسانات بیشتری را تجربه می کند و تقاضای آن در بازار کمتر شده است.

نوسان بالا ،تقاضا کم

قیمت ها :

با وجود نوسان بالا و تقاضای کم در بازار، محمدولی قیمت هر مثقال طلای آب شده 17 عیار را چهار میلیون و 715 هزار تومان اعلام کرد. همچنین گفت: 1 گرم طلای 18 عیار به 1 میلیون و 88 هزار تومان رسیده است. وی قیمت هر قطعه سکه طرح جدید 11 میلیون و 255 هزار تومان و سکه طرح قدیم 10 میلیون 700 هزار تومان و نیم سکه هم 5 مریلیون و 750 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 600 هزار تومان و سکه گرمی هم 2 میلیون 250 هزار تومان اعلام کرد.

بنا به اظهارات ابراهیم محمد ولی با اینکه در ماه محرم به دلیل عدم برگزاری جشن ها و اعیاد مختلف، تقاضا برای خرید طلا و سکه در بازار کاهش پیدا خواهد کرد اما مواردی وجود دارد مبنی بر اینکه گاهی در این ایام تقاضا کاهش پیدا نکرده و حتی در بازار رشد هم داشته ایم، اما در شرایط فعلی به دلیل بیماری کرونا و نوسان در قیمت طلا و افزایش آن به نسبت چند سال گذشته، انتظار می رود محرم امسال شاهد تقاضای زیادی نباشیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پایان به گلد نیوز گفت: در صورتی که در روند اقتصادی شاهد آرامش باشیم و آرامش به بازار ارز و اونس جهانی  باز گردد، شاهد رونق بازار طلا خواهیم بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا