تحلیل بازار

صعود طلا در بازار جهانی / رشد قیمت سکه در بازار داخلی

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش آمار ابتلا به کرونای دلتا افزایش یافت.در بازار داخل نیز قیمت سکه امامی 220 هزار تومان ، نیم سکه 60 هزار تومان و ربع سکه 35 هزار تومان افزایش قیمت داشتند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۳۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۳۳ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۷۳۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شده بود.

کرونای دلتا و موج تقاضا برای طلا

استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI در این باره گفت: ادامه نگرانیها نسبت به ریسک شیوع کرونای دلتا باعث موج تقاضا برای دارایی امن در بازار طلا شده اما طلا همچنان برای بهبود از ریزشی که روز دوشنبه داشت، دست و پا می زند. واضح است که با سیگنال بانک مرکزی آمریکا در خصوص موضع موافق برای تعدیل محرکهای مالی و آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب آمریکا، بازارها از بالا رفتن قیمت طلا اندکی عصبی هستند.

ریسک پذیری در بازارهای مالی ضعیف مانده زیرا موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای آسیایی متعدد همچنان رو به افزایش است و دورنمای اقتصادی را تهدید کرده و بعضی از سرمایه گذاران را متقاضی خرید داراییهای امن کرده است. اما شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد سه هفته اخیر در برابر سبدی از ارزهای رقیب ایستاد و بازده اوراق خزانه آمریکا به بالاترین سطح از اواسط ژوییه صعود کرد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار گزارش مصرف شخصی ماهانه آمریکا که می تواند روی زمان تعدیل برنامه های محرک مالی تاثیر بگذارد.

چارلز ایوانز، رییس بانک فدرال رزرو شیکاگو اظهار کرد افزایش اخیر تورم باعث نمی شود بانک مرکزی آمریکا سیاست پولی خود را زودتر از موعد تحکیم کند و به آمار ماهانه بیشتری از وضعیت بازار کار پیش از هر گونه تغییری نیاز است.

نشانه هایی که روزهای اخیر از بهبود بازار کار آمریکا وجود داشته، نگرانیها را از افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره این کشور برانگیخته و باعث سقوط طلا به قعر چهار ماهه در معاملات روز دوشنبه شد. طلا پناه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی دیده می شود و افزایش نرخهای بهره به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند ضربه خواهد زد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۳ دلار و ۳۴ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۰۰۳ دلار و ۹۸ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۶۴۲ دلار و ۸۷ سنت ایستاد.

افزایش قیمت انواع سکه در بازار داخلی

در بازار داخل سکه امامی 220 هزار تومان ، نیم سکه 60 هزار تومان و ربع سکه 35 هزار تومان افزایش قیمت داشتند. همچنین دلار امریکا بارشد قیمت همراه بود.

 

در بازار داخل نیز قیمت هر قطعه سکه امامی امروز 220 تومان بالا رفت و با قیمت  ۱۱,۵۲۰,۰۰۰ (یازده میلیون و پانصد و بیست هزار) تومان معامله شد.

قیمت نیم سکه امروز  نسبت به روز سه شنبه  60 هزار تومان گران شدبه ۵,۸۶۰,۰۰۰ (پنج میلیون و هشتصد و شصت هزار) تومان رسید.

قیمت  ربع سکه نسبت به روز قبل ، با ۳۵۰۰۰ تومان افزایش، ۳,۶۳۵,۰۰۰ (سه میلیون و ششصد و سی و پنج هزار) تومان نرخ گذاری شد.

بازار ارز امروز شاهد رشد قیمت دلار آمریکا است. این اسکناس در بازار امروز به قیمت ۲۶,۴۶۰ (بیست و شش هزار و چهارصد و شصت ) تومان معامله شد.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا