آموزش و پژوهشچند رسانه ای

اعتماد شبیه یک اثر باستانی / نقش اعتماد در فروش طلاوجواهر

آدم‌ها وقتشان را به کسی می دهند که دوستش دارند ولی الزاما پولشان را به او نمی‌دهند. انسان ها پولشان را به کسی می دهند که به او اعتماد دارند.

دکتر محمدساعی مشاور و مدرس کسب و کار

به گزارش گلدنیوز در ادامه مبحث افزایش فروش طلا و جواهر دکتر محمدساعی مشاور و مدرس کسب و کار از اعتماد مشتری به فروشنده طلا وجواهر صحبت میکند و میگوید اعتماد شبیه یک اثر باستانی است.

همه میدانیم که آدم ها وقت(زمان) خودشان را به کسی می دهند که دوستش داشته باشند. راهکارهایی هم وجود داره که در مباحث دیگه اشاره کردیم که چگونه از طریق «ایجاد شباهت با مشتری» ، دوست داشتنی تر شویم..

نگاهی دیگر

 درست است که آدم‌ها وقتشان را به کسی می دهند که دوستش دارند ولی الزاما پولشان را به او نمی‌دهند در واقع انسان ها پولشان را به کسی می دهند که به او اعتماد داشته باشند. ممکن است شما دوست داشته باشید که خیلی هم صمیمی باشید و یا حاضر باشید آخر هفته را با هم بگذرانید ولی شاید الزاما نتوانید پول زیادی به وی بسپارید.  چون اساساً بحث علاقه و اعتماد، مقوله های متفاوتی هستند..

اعتماد شبیه یک اثر باستانی است از این جهت که نمی‌توان آن را به سرعت ساخت..

ساخت هر دو زمان می برد هم اعتماد و هم اثر باستانی ولی برای شروع به ساخت اعتماد به این موارد دقت کنید می توانید با کمک این ها کمی و فقط کمی در ساخت اعتماد مهارت پیدا کنید..

لطفا لبخند بزنید

داستان تکراری ولی فوق العاده مهم لبخند:

لبخند شما باعث ایجاد اعتماد می شود یک لبخند حاوی پیام‌های متعددی است مثلاً کسی که لبخند به لب دارد این معنا را منتقل می کند که من آرام هستم اعتبار دارم مثبت هستم اعتماد به نفس دارم و راست می‌گویم در مورد نوع لبخند زدن با همکارانتان تمرین کنید.

شنونده خوبی باشیم

اینکار هم باعث ایجاد اعتماد می‌شود. شنونده بودن خیلی بیشتر از سکوت کردن و گوش کردن صرف است.

یک شنونده ی خوب با مخاطب همدلی (و نه همدردی) می کند و با تمام قلبش حرفهای مخاطب را میشنود..

تنها این نوع شنیدن است که باعث تولید اعتبار می شود:.

فن سخنوری ،کنترل صدا

این مهارت هم به شما کمک می کند تا اعتبار کسب کنید.

 بارها چه حضوری و چه تلفنی با آدمهایی برخورد داشته‌ام که با شنیدن طنین صدای آنها حس قدرت را از آنها دریافت کرده‌‌ام. فراموش نکنید تن صدای شما قابل بهبود است..

ظاهرشما

لباس پوشیدن شما در میزان اعتبارشغلتان نقش دارد. شما به عنوان فروشندگان طلا و جواهر بهتر می‌دانید که خریداران به چه نوع پوششی بیشتر اعتماد می‌کنند. لباس شما در فروشگاه در واقع یونیفرم شماست مهم نیست که چقدر لباس رسمی را دوست دارید مهم این است که شغل شما چه نوع پوششی را می طلبد لباس باید در خدمت فروش باشد.

تخصص شما

دانش شما در شغل تان باعث خلق اعتبار برای شما می‌شود. همواره در صنعت طلا و جواهر بایستی آخرین مقالات را خوانده باشید ویدیو های مرتبط را ببینید و در یک کلام علم جواهرشناسی خود را به‌روز نگه دارید. انسان ها به کسانی که دانش بیشتری دارند اعتماد می‌کنند..

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا