تحلیل بازار

بیت کوین ، نفت ، طلا / تحلیل گلدنیوز

به گزارش گلدنیوز با توجه به رشد قیمت بیت کوین در یک ماه گذشته می توان انتظار ادامه همین روند را داشت. اما تحلیلگران برای قیمت نفت انتظارات کاهشی را درنظر دارند. قیمت طلا و سکه در ایران با توجه به وضعیت بازار ارز حبابی در حدود 600هزارتومان را تجربه می کند.

در همین رابطه مهران عزیزی- تحلیلگر بازار مالی به گلد نیوز گفت: معروف ترين  ارز ديجيتال پس از كفي كه در حدود ٣٠٠٠٠دلار ساخت توانست به مدار صعودي خود بازگردد و در كمتر از يك ماه از عدد سي هزار دلار به ٤٧هزار دلار برسد كه حدود٥٥درصد بازدهي نصيب سرمايه گذاران خود كرد.

کاهش 4درصدی قیمت بیت کوین

در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین 4 درصد کاهش یافت و در حالی که دیروز همین موقع 48 هزار دلار را لمس کرده بود، حالا از 46 هزار دلار هم پایین‌تر آمده و 45 هزار و931 دلار در حال معامله است.

علی رغم کاهش امروز اما قیمت بیت کوین نسبت به هفته پیش 2.7 درصد بالاتر بوده و ارزش کل بازار آن 862 میلیارد دلار برآورد می‌شود. با توجه به روند صعودي ميتوان انتظار ادامه در همين جهت را داشت اما در نهايت بايد منتظر تحليل و رفتار خريداران و فروشنده ها ماند.

منتظر کاهش قیمت نفت باشیم

عزیزی در تحليل قيمت نفت گفت: به نظر ميرسيد نفت در حال ساخت سقف قيمت براي خوداست، قيمت نفت در اپريل ٢٠٢٠ در حدود ٢٥و٣٠ دلار هم كاهش پيدا كرد و در حال حاضر در حدود ٧٠دلار در حال معامله است كه بنظر ميرسد محدوده ٧٧تا٧٨و ٧٩دلار كه در حدود يك ماه قبل ساخت سقفي براي يك ماه آينده ي نفت برنت باشد و كم كم بايد  منتظر كاهش قيمت نفت ماند.

همچنين آژانس بين المللي انرژي در گزارشي ماهانه با در نظر داشتن موج اخير شيوع ويروس كروناي دلتا براورد خود از تقاضاي جهاني نفت را تا پايان سال ٢٠٢١ به طور قابل ملاحظه اي كاهش داد و پيش بيني كرد جهان در سال ٢٠٢٢ با مازاد عرضه ي نفت مواجه خواهد شد .

همچنين توليد نفت ايران در ماه ژوئيه ١٥هزار بشكه افزايش يافت، در واقع نفت خام با يك دلار و سي سنت افزايش قيمت مبادله

 شد.

حباب 600 هزارتومانی سکه

طلاي جهاني با حدود هزار و 783 دلار در حال معامله است و پس از ريزش ١٢٠ دلاري كه از حدود ١٨٠٠ تا محدوده ي ١٦٨٠ دلار داشت توانست قسمت زيادي از ريزش خود را جبران كند و در حال حاضر در حدود هزار و ٧٧٥دلار در حال معامله است.

با توجه به اينكه شاخص دلار در محدوده ي ٨٩تا ٩٣در حال نوسان است و بايد براي ادامه ي روند منتظر ماند تا ببینیم به کدام سمت میرود به نظر می رسد قيمت اونس جهاني همچنان ميتواند ريزشي و كاهشي باشد.

با توجه به قيمت اونس جهاني در حدود هزار و٧٨٠ دلار و قیمت سكه در بازار داخلی اين مفهوم به ذهن متبادر مي شود كه خريداران طلا و سكه در ايران اعتقادي به ريزش  دلار به ريال ندارند. خريداران طلا و سكه معتقدند که دلار در ايران با قيمت ٢٨هزار و٥٠٠تومان در حال معامله است و این مسئله به اين معنا است كه اگر قيمت ٢٦هزار و ٥٠٠تومان را برای دلار درنظر بگیریم سكه با حدود٦٠٠هزار تومان حباب همراه است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا