آموزش و پژوهشطلا و جواهر

از المپیاد طلاوجواهر تا آموزش بر مبنای شایستگی

رئیس انجمن آموزشگاه داران صنف طلاوجواهر استان‌ تهران به گلدنیوز از لزوم همکاری آموزشگاه‌های طلاوجواهر با واحدهای صنفی گفت و این روند را منجربه ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات ایرانی دانست.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلد نیوز حسین‌علی ملکان با اعلام اینکه آموزشگاه ها در صنف طلاوجواهر بر اساسِ استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کار می کنند و هر چند وقت یکبار، به روز می شوند

وی لزوم نزدیکی هرچه بیشتر واحدهای صنفی طلاوجواهر و آموزشگاه ها را متذکر شد و افزود: اگر این دو یکدیگر را بیشتر بپذیرند و قبول کنند، به نتایج بهتری خواهند رسید.
به گفته ملکان استانداردهای مختلفِ آموزشی، چند شغل را در بر می گیرد. در این میان فارغ التحصیلان در هر رشته، اصول و فنون کار را آموخته و برای کسب تجربه بیشتر باید در بازار کار اشتغال یابند تا نتیجه کار، پیشرفت بیشتری را نشان دهد.
وی معتقد است آموزشگاه های طلاوجواهر می توانند نیروی انسانی متخصص مورد نیاز را در اختیار صنف قرار دهند. بسیاری افراد پس از گذراندنِ دوره ها راغب هستند که با ورود به بازار و محیط کار، کسب تجربه کنند.

طلا وجواهر

قوت آموزشی در طراحی کامپیوتری

فارغ التحصیلانِ آموزشگاه ها از نظر تئوری در حوزه طلا و جواهر درسطح قابل قبولی هستند پس از گذراندن دوره های کارورزی در موسسات آموزشی و کارگاه های تولیدی به رشد قابل توجهی خواهند رسید که بتوانند بصورت انفرادی یا در مجموعه های ساخت و تولید همکاری نمایند .
ملکان در اینباره گفت: در این راستا باید حرکتی مشترک میان صنف و آموزشگاه ها شکل گیرد تا این نیروها مفید واقع شده و جذب بازار کار و اشتغال شوند.
ملکان از نقطه قوتِ آموزش طراحی سخن گفت طراحی کامپیوتریِ طلا و جواهر در ایران، رشد قابل توجه و خوبی داشته و شخصا از این بابت راضی و خوشنود هستند.

آموزش بر مبنای شایستگیهر استاندارد سازمان فنی و حرفه ای شامل تعدادی شایستگی است که هر کدام از این شایستگی ها در بازار کار یک شغل است بطور مثال استاندارد ریختگری شامل 8 شایستگی می باشد. علاقمندانی که در دوره ریختگری شرکت می کنند در واقع 8 شغل را آموزش می بینند برای نتیجه بهتر توصیه می شود شغل مورد نظرشان را انتخاب و در آن شایستگی خاص شرکت نمایند.یک کارآموز در رشته موم زنی در عرض دو هفته کاملا حرفه ای و متخصص می شود..
وی همچنین از نوعی دیگر از آموزش سخن گفت که به فعالانِ حاضر در بازارِ کار ارائه می شود و تاکید کرد این افراد سریع تر به نتیجه دست خواهند یافت. هر کارگاهی می تواند نیروهای خود را در اختیارِ آموزشگاه ها بگذارد تا هر کدام به صورتِ تخصصی آموزش ببینند.

طلا و جواهر

مدال نقره المپیاد طلاوجواهرایران از نظر ابزارو تجهیزات و همچنین تخصص های لازم برای ساخت جواهرات در حد کشورهای صادر کننده و مطرح می باشد به علت اینکه اطلاع رسانی ها ی لازم و مناسبی صورت نگرفته است مصرف کنندگان تصور می کنند تمامی محصولات با کیفیت باید خارجی باشند
ملکان ایران را جزء ۵کشور برتر دنیا در جواهرسازی معرفی کرد و گفت: در این رابطه اطلاع رسانی نشده است و مردم اطلاع چندانی نسبت به جایگاه ایران از نظر رتبه بندی ندارند. ایران در مسابقات المپیاد جهانی مدال نقره, برنز و تعدادی دیپلم های افتخار در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

وی اضافه کرد: امروز با توجه به افزایش قیمت دلاربه صرفه نیست کسی کار خارجی وارد کند؛ لذا فرصت خوبی برای تولید کننده هاست تا کار کنند. باید با بنکداران هماهنگ شوند و کارهایی در سطح کارهای خارجی آن هم با وزن کمتر و کیفیت بالاتر تولید کنند.

مسابقات طراحی طلاوجواهر

وی لزوم برپایی مسابقات طراحی و جواهرسازی را در کشور الزامی دانست و تصریح کرد: در حوزه طلا و جواهرما باید سالی چند بار مسابقه برگزار کنیم که باعث انگیزه و خود باوری بیشتر علاقمندان شود و از سوی دیگر تعداد زیادی از طرح ها و ایده ها به بازار کار انتقال پیدا می کند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا