تحلیل بازار

تحلیل گلدنیوز : بی اعتمادی به بیت کوین ؛ بدبینی به طلا

هرچند که احتمال دارد بیت کوین تا53هزار دلار هم رشد کند اما تجربیات گذشته نشان میدهد که نزول یکباره قیمت این ارز دیجیتال همواره محتمل است.

هرچند که احتمال دارد بیت کوین تا53هزار دلار هم رشد کند اما تجربیات گذشته نشان میدهد که نزول یکباره قیمت این ارز دیجیتال همواره محتمل است. در بازار طلا هم نظرسنجی این هفته کیتکونیوز بدبینی در میان سرمایه گذاران غیرحرفه ای را نشان داد. خوش بینی در میان این گروه به پایینترین حد در بیش از پنج ماه گذشته نزول کرد.

یک  کارشناس بازار سرمایه به گلدنیوز گفت: در حال حاضر قيمت بيت كوين به سطح حدود ٥٠هزار دلار رسيده است كه سقف كوتاه مدت خود كه حدود ٤٨هزار دلار بود را شكسته است و به نظر تا ٥٢ يا ٥٣هزار دلار امكان افزايش دارد. ولی به بالارفتن قیمت بیت کوین چندان نمی شود اعتماد کرد چراکه امکان دارد بعد از رسیدن به هدف قیمتی مشخص، دوباره نزولی شود.

قیمت نفت

عزیزی در خصوص قیمت نفت برنت گفت: قيمت نفت برنت پس از باز شدن بازارهاي جهاني با افزايش تقاضا رو به رو شد و بر خلاف هفته گذشته كه كاهشی بود امروز با افزايش همراه بود اما سوالي كه پيش مي آيد تاثير كوويد ١٩ بر قيمت نفت است و كشور چين به عنوان اولين وارد كننده ي نفت چه تاثيري از اين موضوع گرفته است و چه تغييراتي در حمل و نقل و زنجيره ي عرضه ي جهاتي رخ خواهد داد.

وی افزود: در تحليل قيمت نفت برنت بايد گفت كه اكنون با قيمت٦٦دلار در حال معامله است ولي روند ميان مدت نفت برنت بنظر نزولي و تا سطح ٥٧تا٥٩ دلار هم ميتواند كاهش پیدا کند.

عزیزی کارشناس بازار سرمایه در خصوص معاملات دلار گفت: شاخص دلار در حال حاضر حدود ٩٣دلار در حال معامله است و به نظر شكست خط روند نزولي آن باعث افزايش تقاضا در محدوده ي ٩٦تا ٩٧دلار هم خواهد شد و اگر در كل شاخص دلار روند صعودي داشته باشد فلزات گرانبها و نفت برنت ميتواند با كاهش همراه باشد كه دور از دسترس هم نيست.

بازار طلا

انس جهاني نتوانست محدوده ١٨٠٠ دلار را بشكند و ابهامات براي اونس جهاني بسيار زياد است و احتمالا دوباره به محدوده اي

كه هفته گذشته لمس كرده بود يعني حدود ١٦٧٠يا١٦٨٠ دلار بازگردد.
اگرچه احساسات بازار در چند ماه اخیر نسبتا متغیر بوده اما نتایج نظرسنجی این هفته کیتکونیوز بدبینی در میان سرمایه گذاران غیرحرفه ای را نشان داد. خوش بینی در میان این گروه به پایینترین حد در بیش از پنج ماه گذشته نزول کرد.

در جریان بازار امروز انس جهانی با افزایش همراه بود و به ۱۷۸۸ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار با کمی کاهش قیمت یک میلیون و ۱۵۴ هزار تومان را ثبت کرد.

قیمت سکه طرح جدید با رود کاهشی به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید اما در قیمت سکه در معاملات امروز برای ساعاتی کانال ۱۲ میلیون تومان را از دست داد.

قیمت نیم سکه شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا