بدون دستهتحلیل بازار

تحلیل گلدنیوز : دلار ، کاهش قیمت طلا را خنثی کرد

امروز اونس جهاني با ١٤دلار كاهش آغاز به كار كرد و به هزار و ٧٩٤دلار رسيد ، کاهش قیمت اونس جهاني و افزايش مختصر قيمت ارز يكديگر را پوشش دادند و باعث شد قيمت طلا و سكه به نسبت ديروز تغيير چشمگيري نداشته باشد.


نائب رييس اتحاديه طلا و جواهر به گلدنیوز گفت: اين روزها با توجه به كاهش تقاضا براي خريد سكه ي طرح جديد كه قبل از تعطيلات با افزايش همراه بود باعث شد حباب سكه تا محدوده ي ٨٠٠هزار تومان هم افزايش پيدا كند اما در روزهاي اخير اين
حباب در محدوده ٦٥٠هزار تومان است كه اين نشان دهنده ي كاهش 150 هزارتومانی حباب و به دنبال آن كاهش تقاضا است.

پیش بینی افزایش قیمت اونس


به گفته کشتی آرای در بازار جهانی هم به نظر مي رسد کاهش قیمت اونس طلا مقدمه اي براي افزايش مجدد به كانال ١٨٠٠دلار باشد. البته پيش بيني ها حاكي ازين مسئله بود كه قيمت اونس جهاني تا محدوده ي ٢هزار دلار افزايش پيدا كند ولي در حال حاضر كه در محدوده ي ١٧٠٠تا١٨٠٠دلار در نوسان است. پيش بيني مي شود افزايش مختصري روي قيمت اونس جهاني در روز پنج شنبه و جمعه داشته باشيم.

سمت و سوی قیمت ارز از شنبه


کشتی آرای درادامه در خصوص قيمت ارز گفت: با توجه به افزايش چند روز گذشته ، بنظر ميرسد اين روند با تغييرات مختصري تا روز جمعه ادامه داشته باشد تا اینکه روز شنبه قيمت ارز توسط بانك مركزي اعلام شود و درنتیجه سمت و سوي قيمت ارز در هفته آينده مشخص خواهد شد.
محمدکشتی آرای قيمت سكه طرح قديم را ١١ميليون ٦٥٠هزار تومان و سكه طرح جديد را ١٢ميليون ١٢٠هزار تومان، نيم سكه ٦ميليون و ٣٠٠هزار تومان و ربع سكه ٣ميليون و ٩٥٠هزار تومان و سكه هاي يك گرمي بانكمركزي را دو ميليون و ٣٥٠هزار تومان اعلام کرد.
قيمت هر مثقال طلا نيز در محدوده ي ٥ميليون و ٨٠تا٥ميليون و ٩٠ هزار تومان در نوسان بود و هرگرم طلاي ١٨عيار هم يك ميليون و ١٧٥هزار تومان در بازار مبناي معامله قرار گرفت.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا