بین الملل

هجوم آلمانی ها برای خرید طلا

داده های شورای جهانی طلا  نشان می دهد تقاضای نیمه اول برای شمش و سکه در آلمان نسبت به شش ماه گذشته 35 درصد افزایش یافته است

گروه بین الملل گلدنیوز: ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران طلا از چشم انداز فدرال رزرو برای مهار محرک های پولی نگران باشند، اما آلمانی ها همچنان در حال افزایش خرید طلا هستند.

بر اساس داده های شورای جهانی طلا، تقاضا برای شمش فیزیکی در آلمان، که به طور سنتی بزرگترین خریدار سکه و شمش در اروپا است، در نیمه اول سال جاری میلادی بالاترین میزان دست کم از سال 2009 بوده است. در حالی که خریدها در سایر بازارهای غربی نیز قوی بوده است، به ویژه آلمانی ها به عنوان پوشش ریسکی در برابر افزایش تورم وارد بازار فلز زرد می شوند و معامله گران می گویند تجارت همچنان خوب است.

هجوم آلمانی ها برای خرید طلا

چشم انداز فلزات گرانبها

رافائل شرر، مدیرعامل شرکت معامله گر فلزات فلورو ادلمتال، که فروش طلای آن 25 درصد نسبت به سال 2020 تقویت شده است، گفت: « ما سابقه طولانی در ترس از تورم در DNA خود داریم. اکنون خطر تورم در حال افزایش است.» او افزود: « چشم انداز فلزات گرانبها بسیار مثبت است.»

عشق آلمانی ها به طلا از تورم فوق العاده ای که یک قرن پیش در جمهوری وایمار مشاهده شد، ناشی می شود که باعث شد قدرت خرید مصرف کنندگان سقوط کند. ماه گذشته، بازگشایی اقتصاد کمک کرد تورم آلمان به بالاترین حد در بیش از یک دهه برسد. شرر گفت، نرخ های بهره منفی در اروپا نیز دارایی های بدون بازده مانند طلا را جذاب تر می کند.

داده های شورای جهانی طلا  نشان می دهد تقاضای نیمه اول برای شمش و سکه در آلمان نسبت به شش ماه گذشته 35 درصد افزایش یافته است، در حالی که در سایر نقاط جهان 20 درصد رشد داشته است.

کاهش نگرانی

با این وجود، قیمت طلا از ابتدای ماه ژوئن تقریباً 7 درصد کاهش یافته است زیرا بازار انتظار دارد فدرال رزرو از اقدامات محرک مالی عظیم خود که به رساندن این فلز در سال 2020 به بالاترین سطح خود کمک کرد، جلوگیری کند. معامله گران این هفته گردهمایی بانک مرکزی موسوم به جکسون هول را از نزدیک تماشا خواهند کرد تا سرنخ هایی در مورد زمان کاهش خرید اوراق که به معنای افت تورم نیز هست، به دست بیاورند.

در سوی دیگر اقیانوس اطلس، انتظارات برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در سال های آینده همچنان مبهم است. این امر ممکن است از تقاضای طلا در آلمان حمایت کند، حتی اگر قیمت جهانی کاهش یابد.

الکساندر زومف، معامله گر ارشد تصفیه خانه Heraeus Metals Germany گفت: «طلا همیشه نقش خاصی را در بین سرمایه گذاران آلمانی ایفا کرده است.» او افزود: «با این حال، با افزایش علاقه خرید در سال های اخیر، این امر حتی بیشتر شده است.»

منبع: mining.com

انتهای پیام /

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا