بدون دستهتحلیل بازار

پیشبینی بانک امریکا از قیمت طلا در فصل چهارم 2021

بانک آمریکا در تازه ترین پیشبینی خود که در روز پنجشنبه منتشر شد اظهار کرده انتظار دارد قیمت طلا در پایان سال جاری میلادی سطح 1900 دلار در هر اونس را ببیند.

گروه بین الملل گلدنیوز: تحلیلگران کالایی بانک امریکا (Bank of America) معتقدند که بازار طلا درخشش خود را از دست داده است چراکه سرمایه گذاران روی این موضوع تمرکز کرده اند که فدرال رزرو چه زمانی شروع به انقباض سیاست پولی از طریق کاهش خرید اوراق می کند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از کیتکو، بانک آمریکا در تازه ترین پیشبینی خود که در روز پنجشنبه منتشر شد اظهار کرده انتظار دارد قیمت طلا در پایان سال جاری میلادی سطح 1900 دلار در هر اونس را ببیند. با این حال، همین نهاد گفته متوسط قیمت آن در سه ماه پایانی سال حدود 1800 دلار در هر اونس خواهد بود. سه ماهه چهارم می تواند نقطه عطفی برای این فلز گرانبها باشد زیرا بانک آمریکا قیمت طلا را تا نیمه اول سال آینده در حدود 1800 دلار در هر اونس ثابت می داند.

این کارشناسان می گویند نیروی افزایشی دلار آمریکا و رشد نرخ بازدهی اوراق خرانه داری چالش هایی را پیش روی طلا قرار می دهند.

این تحلیلگران گفتند: «پس زمینه کلان جهانی الهام بخش نیست و همچنان مانع از ورود سرمایه گذاران به طلا می شود.» آنها ادامه دادند: «نرخ های سر به سری و اسمی در ماه های اخیر روندی مداوم به سمت بالا یا پایین نشان نداده اند و بنابراین برای بازار طلا بسیار متزلزل بوده اند. به همین دلیل، نرخ های واقعی، که معمولاً محرک اصلی طلا هستند، امسال در رفت و برگشت بوده اند و اکنون در سطوحی که در ماه ژانویه دیده شده بود، معامله می شوند.»

از نظر بانک آمریکا، یک نقطه روشن همچنان ادامه تورم باقی می ماند؛ با این وجود، کاهش سیاست های انبساطی پولی از سوی فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) می تواند هر افزایش قیمتی را در سال جدید میلادی محدود کند.

تحلیلگران این بانک می گویند: «با سرعت گرفتن بازیابی اقتصاد ایالات متحده، تورم باید افزایش یابد؛ با توجه به اینکه بازارها چشم انداز تورم خوش خیم را مد نظر قرار داده اند، هر گونه افزایش بیش از حد یا افزایش قیمت مجدد در اینجا می تواند در نهایت از فلز زرد حمایت کند. با این حال، تمرکز فوری به احتمال زیاد بر روی کاهش (محرک های پولی) است. باید گفت طلا در حال حاضر برای سرمایه گذاران جذاب نیست.» آنها افزودند: «حرکت مداوم افزایشی نرخ های (بهره) واقعی بزرگترین خطر برای طلای محتاط ما است.»

منبع: kitco.com

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا