تحلیل بازار

آیا طلا مرز 1820دلار را می شکند؟

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار، صعود کرد و به 1816 دلار رسید. با این حال طلا برای عبور از مرز 1820دلار ناکام ماند و در انتهای روز به 1803 دلار رسید.

اهمیت مرز 1820دلار

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ؛ قیمت طلا در ابتدای معاملات امروز رشد کرد و به مرز 1820 دلار نزدیک شد. مرز 1820دلار از نظر تکنیکال برای طلا مهم است، عبور قیمت طلا از 1820 دلار و پایداری بالای آن به منزله ورود طلا به فاز صعودی است. به هر روی قیمت طلا در ادامه نزولی شد و در ساعت 12 و 47 دقیقه عصر به وقت ایران روی 1816 دلار قرار گرفت. قیمت طلا تا این ساعت در عبور از مرز 1820 دلار ناکام مانده بود.

نمودار قیمت اونس طلا در 24ساعت گذشته

قوت نیروی صعودی طلا

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا طلا پوشش ریسک در برابر تورم و سقوط ارزش پول ناشی از تدابیر محرک مالی بانکهای مرکزی بزرگ جهان شناخته می شود.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC در این باره گفت: نیروی صعودی طلا در حال حاضر قوی است. شاید طلا در چند روز آینده صعود کند اما پس از انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا با توجه به مطلوب بودن یا نبودن این آمار ممکن است اوضاع تغییر کند. با این حال به محض آغاز رسمی تعدیل محرکهای مالی، فشار فروش در بازار طلا شکل خواهد گرفت.

گزارش اشتغال غیرکشاورزی اوت آمریکا روز جمعه منتشر خواهد شد. بازار انتظار دارد اقتصاد آمریکا ماه گذشته ۷۲۸ هزار شغل جدید ایجاد کند و نرخ بیکاری از ۵.۴ درصد به ۵.۲ درصد کاهش پیدا کند و میانگین درآمد ساعتی بر مبنای ماه به ماه ۰.۴ درصد افزایش نشان دهد.

بر اساس گزارش رویترز، پاول در اظهاراتش گفته بود اگر رشد اشتغال ادامه پیدا کند، بانک مرکزی می تواند تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه را شروع کند.

انتهای پیام

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا