آموزش و پژوهشچند رسانه ای

از قوانین نظام صنفی بدانیم .

قانون نظام صنفی برای راه اندازی يك فروشگاه عرضه طلا و جواهر

یک مشاور و مدرس مالیاتی در مصاحبه با گلد نیوز از قوانین نظام صنفی گفت که صاحبان صنف طلا و جواهر بهتر است بدانند.

از قوانین نظام صنفی

فرشيد رستگار مشاور و مدرس مالياتي گفت : نكته مهمي كه صاحبان مشاغل در حوزه طلا وجواهر بايد بدانند اين است كه از ابتدا فرض كنيد كه ميخواهيد يك فروشگاه عرضه طلا و جواهر راه اندازي كنيد،مطابق قانون نظام صنفي شما موظف به اخذ مجوز از اتحاديه طلا هستيد.


برای اینکه از قوانین نظام صنفی بدانید به این نکات توجه کنید:

صاحبان صنف طلا و جواهر به اتحاديه مراجعه ميكنيد و اتحاديه يكي از مداركي كه از شما طلب ميكند گواهي ماده١٨٦قانون مالياتهاي مستقيم است كه ميگويد شما موظفيد اول به دارايي مراجعه كرده،تشكيل پرونده دهيد و سپس براي طي مراحل بعدي به اتحاديه مراجعه نماييد.


در اين جا بايدخاطر نشان كرد شما تنها ٤ماه پس از شروع فعاليت فرصت داريد به دارايي مراجعه كنيد در غير اينصورت ده درصد از مالياتي كه در آن سال براي ما معين ميشود به عنوان جريمه اخذ و هيچكدام از معافيتهاي مالياتي را نيز به شما اختصاص نميدهند.


نكته ي دوم اين است كه در حال حاضر به دليل بيماري كرونا ثبت نام بصورت الكترونيكي انجام ميشود و شما با مراجعه به سايت tax.gov.ir گزينه ي سمت راست را انتخاب و فرايند ثبت نام را انجام دهيد.


پس از اتمام فرآيند ثبت نام،نام كاربري و رمز عبور براي شما ارسال خواهد شد و شما تنها با آن نام كاربري و گذرواژه يا رمز عبور قادر به انجام تكاليف مالياتي خود همچون ارسال اظهار نامه و ديگر امور مرتبط با ماليات خود هستيد.

از قوانین نظام صنفی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا