از دیگر رسانه هاتحلیل بازار

واکنش صعودی بازار طلا و ارز ایران به معرفی کابینه طالبان

قیمت طلا، دلار و سکه امروز برای دومین روز متوالی روند صعودی را تجربه می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز ، کمتر از یک ماه است که از  پیشروی های طالبان در خاک افغانستان می گذرد. این گروه  شهرهای افغانستان را یکی پس از دیگری تصرف می‌کرد. در هفته‌های گذشته هم به دل کابل زد و خود را به عنوان سکان دار حکومت اسلامی کابل معرفی کرد.

اما از همان ابتدای پیشروی های طالبان بازار ارز و طلای ایران هم روند صعودی به خود گرفت  چرا که  بازار دلار هرات در این سالها به عنوان یکی  بازارهای مهم  برای دلار ایران تلقی میشد و با تعطیلی  این بازار قیمت دلار افزایش را تجربه کرد.

اما در نهایت طالبان بعد از حدود یک ماه کش و قوس بالاخره شب گذشته کابینه دولت موقت افغانستان را معرفی کرد و به گمانه زنی ها پایان داد.   بازار ارز و طلا  در این چند  وقت اخیر  منتظر معرفی کابینه دولت موقت افغانستان بود. وقتی که لیست کابینه معرفی شد  بازار  به این لیست واکنش مثبت نشان داد و روند صعودی را دنبال کرد.

قیمت دلار روز گذشته تحث تاثیر یک خبر غیررسمی در رابطه با طالبان بود. برخی کانال‌های تلگرامی از این نوشتند که طالبان خواهان خرید نفت ایران در ازای دلار است و این امر باعث شد  قیمت دلا بار دیگر بر مدار افزایش قرار بگیرد.

قیمت دلار ، طلاوسکه تحت تاثیر طالبان

قیمت طلا دیروز با افزایش ۰.۵۱ درصدی، از ۱,۱۶۶,۶۰۰ (یک میلیون و یکصد و شصت و شش هزار و ششصد ) تومان به ۱,۱۷۲,۶۰۰ (یک میلیون و یکصد و هفتاد و دو هزار و ششصد ) تومان رسید. قیمت سکه هم روز گذشته بالا رفت و با قیمت  ۱۲,۱۱۵,۰۰۰ (دوازده میلیون و یکصد و پانزده هزار) تومان معامله شد. قیمت دلار هم همزمان با رشد طلا و سکه  پیشروی کرد و   با۱۱۰ تومان افزایش، ۲۷,۱۲۰ (بیست و هفت هزار و یکصد و بیست ) تومان نرخ گذاری شد.

ما در بازار امروز چهارشنبه 17 شهریور ماه قیمت ها  برای دومین روز متوالی روند صعودی را تجربه کردند.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار به ۱,۱۸۰,۲۰۰ (یک میلیون و یکصد و هشتاد هزار و دویست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۶۴ درصدی داشته است.

قیمت هر قطعه سکه امامی  هم به پیشروی روز گذشته خود ادامه داد و با افزایش ۰.۴۱ درصدی، از ۱۲,۱۱۵,۰۰۰ (دوازده میلیون و یکصد و پانزده هزار) تومان به ۱۲,۱۶۵,۰۰۰ (دوازده میلیون و یکصد و شصت و پنج هزار) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار آزاد با افزایش ۱.۵۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۵۵۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و پنجاه ) تومان معامله شد.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا