بین الملل

پلتفرم طلای دیجیتال / رونمایی از پلتفرم طلای دیجیتال دو شرکت بزرگ

گروه بین الملل گلدنیوز: در اقدامی که احتمالا سرمایه گذاران بیشتری به دارایی های طلا جذب کند، دو شرکت پیشروی هند در خرده فروشی زنجیره ای طلا و جواهر به نام سنکو (Senco) و تنیشک (Tanishq) روز سه شنبه پلتفرم های فروش طلای دیجیتال خود را رونمایی کردند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از Times of India، این پلتفرم به افراد اجازه سرمایه گذاری در طلا و سپس از گرو در آوردن ارزش آن با فروش آن به شرکت به قیمت فعلی بازار فلز زرد را می دهد. طلای خریداری شده به طور 100 درصد پوشش بیمه را توسط متولی شناخته شده را خواهد داشت.

شیوه کارکرد پلتفرم

پلتفرم جدید معاملات طلای آنلاین سنکو به نام DG Gold به سرمایه گذاران این انعطاف پذیری را می دهد تا طلای دیجیتال خریداره شده خود را در زمانی که بخواهند  از آن در 116 فروشگاه خود در سراسر هند به طلای فیزیکی تبدیل کنند. افراد همچنین می توانند طلای خود را از طریق پورتال شرکت یا وبسایت آن در هر زمانی به فروش برسانند.

سووانکر سِن، مدیرعامل شرکت سنکو که در کلکته مستقر است می گوید: «این پلتفرم جدید به مشتریان این شانس را می دهد تا ارزش و ثروت خلق کنند. DG Gold قیمتگذاری درست و خلوص تضمین شده فراهم می کند. افراد می توانند با خریدی به ارزش 250 روپیه اقدام به پس انداز آنلاین طلا کنند.»

پلتفرم مشابه

با توجه به قدرت گرفتن تجارت الکترونیک، خرده فروش دیگر یعنی تنیشک اقدام به سرمایه گذاری در پلتفرم مشابهی کرده که در این امر با یک پلتفرم طلای دیجیتال دیگر به نام SafeGold که تحت تمام نرم ها و قوانین هیات بورس و اوراق بهادار هند است، شریک است.   

آجوی چاولا، مدیرعامل شعبه جواهرات شرکت تایتان، می گوید: «مصرف کنندگان می توانند ماجراجویی پس انداز طلای خود را با خرید 100 روپیه آغاز کنند. آنها می توانند این پس انداز را هر وقتی در 360 فروشگاه پان-ایندین ما به طلای فیزیکی تبدیل کنند. هر زمان مصرف کنندگان طلای دیجیتال بخرند، برابر حجم آن به نام او برای 10 سال نگهداری می شود که هیچ دوره بسته شدن و هیچ محدودیتی برای حجم خرید ندارد. آنها می توانند طلای دیجیتال را همچنین از خانه بفروشند.

کشورهای پیشرو در پلتفرم

دو کشور پیشرو در مصرف طلا در جهان چین و هند هستند. هند سالها پیش بزرگترین مصرف کننده جهان بود تا اینکه چند سال پیش از چین عقب افتاد، اما هنوز به دلایل تاریخی و جایگاه بسیار مهمی که طلا در روان مردم هند دارد یکی از دو کشور مصرف کننده بزرگ جهان است.

در سال های اخیر میزان تقاضای طلا در هند تا حدودی متفاوت بوده است زیرا دولت این کشور سیاست هایی را برای کاهش تقاضای داخلی اعمال کرده است. هند واردکننده عظیم طلا بوده است زیرا تولید داخلی اش در حال حاضر بسیار کم است و تأثیر واردات طلا بر تراز پرداخت های این کشور قابل توجه بوده است. در یک سال گذشته تقاضا نیز تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته است. بنابراین برای بازار جهانی طلا بسیار دلگرم کننده است که گزارشاتی مبنی بر افزایش تقاضای طلای هند در آخرین ماهی که آمار آن در دسترس است، وجود دارد.

بنابراین گزارشی از رویترز مبنی بر اینکه واردات طلای این کشور در ماه آگوست تقریباً دو برابر بیشتر از یک سال قبل بوده و به بالاترین میزان در پنج ماه گذشته رسیده است، بسیار دلگرم کننده است. به گفته یک منبع دولتی ناشناس، این افزایش به دلیل افزایش تقاضا ناشی از قیمت های ضعیف تر است که باعث شد جواهرسازان خریدهای خود را پیش از فصل فستیوال ها افزایش دهند.

منلع: timesofindia.com

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا