تحلیل بازار

حرکت غافلگیرانه شاخص دلار؛/ تحلیل گلدنیوز

آیا در هفته جاری دلار و طلا نگاه ها را به سمت صعود خواهند برد؟

یک کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی درتحلیل معاملات هفته گذشته به گلدنیوز گفت: در ابتدای معاملات هفته گذشته در یک حرکت غافلگیرانه شاخص دلار با رشد روبرو شد و بخشی از ریزش قبلی خود را جبران کرد ، این رشد سبب تقویت دلار در برابر سایر ارزها و در نتیجه باعث ریزش مجدد طلای جهانی بر خلاف انتظارات شد.

به طوری  که قیمت هر اونس طلا در بازار اسپات لندن از 1825 دلار تا 1779 دلار در روز چهارشنبه نزول کرد و در 2 روز آخر هفته میلادی با اندکی صعود به 1787 دلار رسید،

روند حرکت دلار

دکترمهرنازسلطانی گفت :اما در چند وقت اخیر رزرو بانک استرالیا و بانک مرکزی کانادا با در دستور کار قرار دادن کاهش خرید دارایی ها باعث افزایش فشار بر دلار شده اند، و اکنون همه نگاه ها به سمت سیاست مدنظر بانک مرکزی اروپا است.

در راستای این حرکت غافلگیرانه شاخص دلار برخی تحلیلگران از برنامه بانک مرکزی اروپا برای افزایش فشار بر دلار خبر میدهند ، در حالی که برخی دیگر احتمال تساهل بیشتر و ادامه روند فعلی را محتمل تر میدانند. به هر صورت مشخص شدن سیاست بانک مرکزی اروپا میتواند ادامه روند شاخص دلار و در نتیجه

 طلا را معلوم کند. اگر تصمیم اتحادیه اروپا برکاهش خرید دارایی و افزایش فشار بر دلار باشد با کاهش شاخص دلار ، طلا گارد صعودی به خود خواهد گرفت .

در غیر این صورت احتمالا شاخص دلار دچار رشد خفیف و در نتیجه طلا هم دچار ریزش خفیف خواهد شد.

تحلیل تکنیکال طلا:

سلطانی گفت : از لحاظ تکنیکالی نیز طلا چند حمایت مهم خود را از دست داده و در آستانه یکی دیگر از حمایتهای خود قرار دارد. در نمودار زیر تمام حمایت ها و مقاومت های طلا مشخص شده اند.

حرکت  غافلگیرانه شاخص دلار/ تحلیل گلدنیوز

 همان طور که مشخص است نزدیکترین حمایت محدوده 1764 دلار و نزدیکترین مقاومت عدد 1808 دلار میباشد. اما در بازار داخلی همان طور که در تحلیل هفته گذشته گفته شد.

در ادامه سلطانی افزود: قیمت طلا و سکه بیشتر متاثر از نرخ دلار میباشد تا بازارهای جهانی ، در ابتدای هفته گذشته علیرغم ریزش طلای جهانی ، طلا و سکه در بازار ایران با تاثیر از افزایش قیمت دلار گارد صعودی به خود گرفت، و قیمت گرم طلای 18 عیار از حدود 1.160.000 تومان تا 1.180.000 تومان افزایش یافت . قیمت سکه طرح جدید نیز از 11.980.000 تومان تا 12.168.000 تومان افزایش یافت.

افزایش قیمت ها

برای هفته جاری نیز همچنان باید تمام نگاهها به سمت دلار باشد. دلار نیز به نظر میرسد دارای گارد صعودی میباشد ، که نشان دهنده افزایش قیمت طلا و سکه نیز میباشد.

از نظر تکنیکال نیز تمام حمایتها و مقاومتهای گرم طلای 18 عیار را در شکل زیر میبینید.

حرکت  غافلگیرانه شاخص دلار/ تحلیل گلدنیوز

همچنین تحلیل تکنیکال دلار نیز به شکل زیر است که در صورت عبور از  28300 تومان اهداف 29000 تومان و 32000 تومان در کانال صعودی مشاهده میشود.

.

حرکت  غافلگیرانه شاخص دلار/ تحلیل گلدنیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا