از دیگر رسانه هاتحلیل بازار

مسیریابی سکه با قیمت دلار/کف محکم قیمت سکه

قیمت سکه در هفته های اخیر به زیر محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومان نزول نکرده است و دشوار است که امروز نیز کاهشی تا سطح یادشده را تجربه کند.

به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که حباب سکه های کوچکتر در حال پایین آمدن است،‌ حباب سکه امامی در جهت افزایشی قرار دارد. روز شنبه فاصله ارزش بازاری و ذاتی فلز گران بهای داخلی 20هزار تومان بیشتر شد و به حدود 3.9 درصد رسید. این در حالی بود که تمام سکه های کوچک تر روز شنبه کاهش حباب داشتند. به عنوان مثال، ربع سکه که در روز پنجشنبه بالای 27 درصد با ارزش ذاتی خود فاصله داشت، روز شنبه یک درصد کاهش حباب را تجربه کرد.

به باور برخی تحلیل گران، بازار سکه با کمبود تقاضای فیزیکی از سوی افراد عادی رو به رو است و همین موضوع خود را در کاهش حباب سکه های کوچکتر نشان داده است. با توجه به این تحلیل، شماری از معامله گران انتظار افزایش معنادار و حباب دار سکه امامی را ندارند. از نگاه آن ها معامله گران بزرگ هم چنان با توجه به رشد قیمت دلار،‌ اقدام به خرید سکه امامی میکنند ولی در صورتی که روند اسکناس آمریکایی تغییر کند، فلز گران بهای داخلی، توانایی حفظ حباب فعلی خود را نخواهد داشت.

Untitled-22

در روز جاری نیز توجه بیشتر معامله گران سکه به روند دلار خواهد بود.دیروز هم افت قیمت اسکناس آمریکایی موجب شد که فلز گران بهای داخلی محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومان را از دست بدهد. قیمت سکه در هفته های اخیر به زیر محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومان نزول نکرده است و دشوار است که امروز نیز کاهشی تا سطح یادشده را تجربه کند.

حتی اگر قیمت دلار بتواند محدوده 27 هزار و500 تومان را حفظ کند، فلز گران بهای داخلی می تواند بالای مرز 12میلیون تومانی باقی بماند.در صورت برگشت دلار به بالای محدوده 27 هزار و 800تومان، فلز گران بهای داخلی می تواند خود را به مقاومت 12 میلیون و 200هزار تومان برساند.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا