آموزش و پژوهشچند رسانه ای

فرصت ها و تهدید ها /اندازه ی واقعی مشکل کسب و کارتان را بشناسید

نگرش افراد موفق به کسب و کارشان چگونه است

علی اکبری—مشاور ومدرس کسب وکار

یک کارشناس کسب و کار به گلد نیوز گفت:افراد موفق در كسب و كارشان آموخته اند كه به يك مسئله چگونه بنگرند پس مسئله را درست و در حد و اندازه ي خود ببینید، نه كوچكتر و نه بزرگتر! به این شیوه راحت تر می توانید فرصت ها و تهدید ها در کسب و کارتان را بشناسید.

مشكل بعضي از صاحبان كسب و كار در حوزه ي طلا و جواهر اين است كه كه نميتوانند براي موانع كاري خود برنامه ريزي كنند، حال اين موانع ميتواند در زمينه توليد باشد يا فروش و عرضه صادرات .

معمولا چه افرادي موانع را كوچك ميپندارند؟

اکبری افزود: معمولا افرادي با تجربه ي كم اين حس را تجربه ميكنند،چرا كه در زمين واقعي بازي نكرده اند تا با مشكلات كسب و كارشان دست و پنجه نرم كنند.

چه افرادي موانع كسب و كارشان را بزرگتر از آنچه هست ميپندارند؟

علی اکبری عقیده دارد: افراد بي اعتماد به نفس دسته ديگري هستند كه با بروز مشكل در توليد يا فروش موانع را بسيار بزرگتر از آنچه هست ميپندارند، كه اين موضوع باعث ميشود توان حل مشكل را نداشته باشند، و خيلي سريع نااميد شوند و با بروز مشكل ميدان كسب و كار را ترک كنند.

ويژگي هاي يك فرد موفق در حوزه ي فروش

 تحليل مشكل در گام اول، مهمترين اقدام يك فروشنده يا توليد كننده موفق است! به طور مشخص اینجاست که صاحب کسب و کار می تواند فرصت ها و تهدید ها را تشخیص دهد.

بايد از فرصت استفاده كرد و تهديدها رو به گوشه اي هدايت كرد!

براي مثال وجود تحريم ميتواند در كنار محدوديتهايش، فرصتهايي هم براي توليد و فروش ما ايجاد كند، توليد كننده هاي داخلي به دليل نوسانات قيمت ارز ميتوانند ازاين فرصت استفاده كرده و بازار صادراتي را در دست  بگيرند.

اکبری در پایان در توصیه به فعالان صنعت طلا گفت:با تغيير نگاه خود و همچنين پذيرفتن مشكلاتتان البته در شكل و اندازه ي واقعي آنها ميتوانيد تجربيات بهتري در حوزه كاري خود داشته باشيد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا