بین الملل

کاهش قیمت طلا / نیم نگاه سرمایه گذاران به داده‌های تورم ایالات متحده

به گزارش گروه بین الملل گلدنیوز ؛ قیمت طلا، صبح سه شنبه در آسیا پیش از انتشار داده‌های تورم ایالات متحده که می‌تواند اشاره به زمان شروع کاهش دارایی‌های فدرال آمریکا داشته باشد، کاهش یافت.

قیمت طلا در معاملات آتی، 0.09 درصد و تا 1792.85 دلار تا ساعت 12:07 صبح به وقت(به وقت گرینویچ) کاهش یافت. دلار، که معمولاً در جهت عکس نسبت به طلا حرکت می‌کند، پس از صعود به بالاترین سطح دو هفته اخیر در روز دوشنبه،در روز سه شنبه کاهش یافت.

در حال حاضر این فلز زرد پایین‌تر از مرز 1800 دلار معامله می‌شود زیرا سرمایه گذاران خطرات ناشی از نوع دلتاکووید 19و افزایش تورم را ارزیابی می‌کنند.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازارOanda Corp، اکنون سرمایه گذاران منتظر انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) هستند که قرار است در اواخر امروز منتشر شود.

تورم ایالات متحده در ماه آگوست

قیمت طلا در حال رسیدن به ثبات است زیرا سرمایه گذاران منتظر گزارش تورم ماه آگوست هستند که می‌تواند نشانه‌هایی از گذرا بودن تورم را نشان دهد. مویا در یادداشتی گفت که شوک نوع دلتا ویروس کووید 19 برای زنجیره‌های تأمین، احتمالاً موقعیتی را برای یک شگفتی صعودی نشان خواهد داد.اکنون تمرکز بر تصمیم سیاست بعدی فدرال است که قرار است هفته آینده تصویب شود.

ایزابل شنابل، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه گفت که تورم در یورو به احتمال زیاد تا سال 2022 کاهش می‌یابد، اما بانک مرکزی اروپا (ECB) آماده است که در صورت عدم وقوع این اتفاق، اقدام کند.

همچنین در آسیا و اقیانوسیه، چین قرار است روز چهارشنبه داده‌های تولید صنعتی و خرده فروشی را منتشر کند.در سایر فلزات گران‌بها، ارزش نقره و پلاتین 0.1 درصد کاهش و پالادیوم 0.3 درصد افزایش یافت.

منبع: Investing.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا