بین الملل

تصفیه خانه طلا؛/مرد کانادایی که تصفیه خانه طلا می سازد

گروه بین الملل گلدنیوز: کری کلر (Corey Keller) 50 ساله، مدت مدیدی در زمینه ساخت تصفیه خانه طلا در کشورهای مختلف مشغول بوده است و تجربه گرانبهایی در این زمینه دارد. وبگاه bullion directory مصاحبه ای با او داشته که پس از این می خوانیم.

آقای کری کلر ما معمولاً با این شروع می کنیم که درباره شرکت خود به ما بگویید اما از آنجا که شما خود  Keller در شرکت Keller Consulting هستید، چرا در مورد سابقه خود در زمینه فلزات گرانبها به ما نگویید؟

من نماینده چندین مشتری و شرکت هستم اما قرارداد محرمانه ام به من این فرصت را نمی دهد که این موضوع را تبلیغ کنم. خود من هم نباید این کار را بکنم.

من از طریق تجربه و تجزیه و تحلیل برای آنها ارزش می آفرینم و آنها تصمیم می گیرند (سیاست­ هایشان را) تعدیل کنند یا نکنند و پاداشش را بگیرند یا نه.

اگر آنها تعدیل کنند و پاداشی بگیرند، برای پروژه بعدی با من تماس می گیرند. من بیش از 30 سال در زمینه پالایش فلزات گرانبها مشغول به کار هستم و امسال 50 ساله شدم. من هنوز همه موهایم و بیشتر مشتری هایم را دارم.

ساختن تصفیه خانه طلا در سایر قاره ها

من در 5 قاره تصفیه خانه طلا ساخته، بازطراحی یا تعمیر کرده ام … استرالیا متخصصان خود را دارد و قطب جنوب فاقد تصفیه خانه طلا است. من نه مهندس هستم و نه مدرک  MBA دارم.

تحصیلات من روزنامه نگاری و ارتباطات است. این به خوبی به من کمک کرده است و من جنبه تجاری عملیات را به خود عملیات ترجیح می دهم.

اما اولین قانون اداره یا نمایندگی یک تصفیه خانه طلا این است که هیچ طلایی را از دست ندهید! بنابراین، اگر در عملیات آگاهی ندارید، بهتر است سریعا سرعت خود را افزایش دهید، در غیر این صورت پیش از دیدن زمستان، برف در تابستان می بارد.

اگر حقیقت را بگویم من به اندازه کافی می دانم که چه زمانی برف می بارد و من به اندازه کافی در این صنعت بوده ام تا افراد مناسب را برای این کار استخدام کنم. من می توانم تجهیزات مناسب بخرم، روش کار را بنویسم، آچار بکشم اما ارزش افزوده واقعی تیم متخصصانی است که با من همکاری می کنند و این کار را انجام می دهند.

در دوره پاندمی به چه کاری مشغول هستید؟

کار طراحی و ساخت برای تاسیسات کوچکتر را انجام می دهم در زمانی که آنها می توانند پیشرفت فیزیکی را مشاهده کنند اما نمی توانند مسئولیت های روزانه خود را برای در نظر گرفتن توسعه متوقف کنند.

من آن افراد را دوست دارم و سعی می کنم بهترین کار خود را برای آنها انجام دهم، هر چند که جنبه تجاری این کسب و کار را ترجیح می دهم.

همچنین افرادی که قصد دارند معادن طلا را در آفریقا و پرو خریداری کنند و میلیاردر بعدی باشند. آنها گهگاه پروژه هایی را برای من ارسال می کنند و جالب است که به آنها توصیه می کنم طلا را مستقیماً از یک فروشنده محترم بخرند.

یک مرتبه یک معدنچی طلا در یک بار در شرکت آلاسکا بوش در فیربنکس به من گفت که بهترین راه برای میلیونر شدن اختصصاص 5 میلیون دلار به استخراج معدن است.

تصفیه خانه طلا؛/مرد کانادایی که تصفیه خانه طلا می سازد
تصفیه خانه طلا؛/مرد کانادایی که تصفیه خانه طلا می سازد

با توجه به تجربه شما در ساخت تصفیه خانه های فلزات گرانبها، بهترین مکان در حال حاضر برای شروع ساخت تصفیه خانه طلا کجاست؟

من چند مکان را دوست دارم. کلی بگویم آسیای جنوب شرقی، هند و هر جزیره ای در نزدیکی آمریکای جنوبی و مرکزی مناسب است.

من واقعاً نمی توانم در مورد آن به دلیل پروژه های فعلی بیشتر صحبت کنم. اضافه می کنم که دبی، گرچه از ظرفیت اشباع شده است، اما مکانی عالی برای تصفیه خانه ها است.

ترکیه و هنگ کنگ نیز … اما برای ساخت یک تصفیه خانه جدید، من به بی ثباتی بلند مدت دولت علاقه ای ندارم.

شما تصفیه خانه های فلزات گرانبها را در امارات ایجاد کرده اید، آن تجربه برای شما چگونه بود؟

دبی بسیار راحت تر از ابوظبی بود، من هر دو را انجام داده ام. مرکز کامودیتی های دوبی (DMCC)  و صدور مجوز از سایر امارت ها برای معامله گران سرراست و ساده است.

میزان تصفیه

ما هر روز هفته بیش از 950 کیلو طلا و 5000 کیلوگرم نقره تصفیه می کردیم و بدون به کارگیری مشاوره و خدمات فروشندگان کلیدی بسیار آسیب می دیدم.

چندین نهاد دولتی دیگر وجود داشتند که زندگی شما را در صنعت طلا آسان یا دشوارتر می کردند (دبی = راحت تر / ابوظبی = دشوار).

این مشکلات بیشتر فشارهای منطقه ای بود و قطعاً فساد نبود. من در این مورد صادق هستم.

هیچ فرد خاصی که با نهاد هایی که باید با آنها در ارتباط می بودم، درخواست رشوه، لطف یا بازپس گیری نکرده است.

من دوست دارم روزی برگردم اما بالاخره بازار در حال متعادل شدن است و عملکرد خوبی دارد. من معمولاً فقط زمانی با تلفن تماس می گیرم که مشکلی شدیدی پیش آمده باشد. امارات متحده عربی فضایی روان، عادلانه، متعادل و کاملا مناسب برای هر معدنکار خصوصی کوچک، متوسط ​​یا بزرگ است. من بچه هایم را در آنجا بزرگ کردم و یکی از آنها هنوز آنجا در صنعت دیگری است و او خوب کار می کند، بنابراین من عاشق امارات هستم.

از کار بر روی چه نوع پروژه های تصفیه خانه ای لذت می برید و چرا؟

چهار نوع پروژه تصفیه خانه طلا وجود دارد:

الف) کلاهبرداری – آنها در حال پول شویی هستند و با ادامه ارسال طلای مشکوک به تصفیه خانه های شخص ثالث از لیست ها و بانک ها حذف شده یا خواهند شد.

ب) دولت – دولت محلی نیاز دارد یا می خواهد صادرات را زیر نظر داشته باشد و/یا تامین شمش تولید شده داخلی برای انبار یا بانک مرکزی خود را تضمین کند.

ج) نخوت – یک فرد ثروتمند می خواهد یک تصفیه خانه طلا بسازد تا در مهمانی های شام با دوستان خود درباره آن صحبت کند و دوستان کنجکاو را به تور سالن تولید ببرد.

د) ضرورت – نیاز واقعی برای برآوردن ظرفیت در یک منطقه یا کشور خاص و ایجاد ارزش در محصول تصفیه شده. نه لزوماً برای LBMA Good Delivery بلکه برای استفاده از منابع منطقه ای، ایجاد ارزش برای معدنچی و افزودن ارزش با ارائه محصولی که می تواند در بانک مرکزی یا توسط شهروندان به عنوان ذخیره ارزش یا برای فروش عمده یا کالای تجاری استفاده شود که می تواند توسط بورس های منطقه ای به نفع معدنچیان، معامله گران، شرکای منطقه ای و مالک تصفیه خانه پذیرفته شود.

واضح بگویم من الف را انجام نمی دهم اما هیچ مشکلی با سه مورد دیگر ندارم. شما فقط باید مشتری را به عنوان یکی از این انواع شناسایی کنید و به مشتری اطلاع دهید که چه بازدهی می تواند از سرمایه گذاری خود انتظار داشته باشد.

منبع: bullion.directory

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا