تحلیل بازار

هفته ای پر فراز و نشیب در انتظار معامله گران و سرمایه گذاران / تحلیل گلدنیوز

احتمالا هفته پر فراز و نشیب و پرهیجانی در انتظار معامله گران و سرمایه گذاران باشد و کارشناسان پیش بینی میکنند آمارهای بخش مسکن باعث کاهش شاخص دلار و رشد طلا گردد.

یک تحلیلگربازارهای مالی به گلدنیوز گفت: احتمالا هفته ای پر فراز و نشیب را پیش رو خواهیم داشت. در شروع هفته بازارهای بین المللی، تمام نگاه ها به سمت نشست فدرال رزرو در ابتدای هفته ، نشست PMI  در روز پنجشنبه و نشست FOMC در روز چهارشنبه است.

کاهش شاخص دلار:

در مورد نشست فدرال رزرو کارشناسان پیش بینی می­کنند آمارهای بخش مسکن باعث کاهش شاخص دلار و رشد طلا گردد.

دکترمهرنازسلطانی همچنین در مورد نرخ بهره افزود:  بازارها انتظار خاصی در مورد تغییر نرخ بهره ندارند. اما در ادامه احتمالا سیاست تیپرینگ یا کاهش خرید دارایی و اوراق توسط این نهاد نیز اعلام و آغاز شود ، که این امر باعث افزایش قدرت دلار و کاهش نرخ طلا میشود.

PMI (موسسه مدیریت پروژه امریکا) نیز در روز پنجشنبه جلسه برگزار می­کند و در آن شاخص خرید مدیران مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت و خدمات آن می­تواند بر شاخص دلار و در نتیجه قیمت طلا تاثیرگذار باشد.

کمیته بازار آزاد فدرال

همچنین جلسه FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) نیز که یک  نهاد سیاست گذاری پولی سیستم ذخیره فدرال است در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد و در آن به مشاوره و تصمیم گیری و بررسی تصمیمات کلان اقتصادی پرداخته خواهد شد و سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی نقطه نظرات رسانه ای می­شوند. هر تصمیم و نظری که در این کنفرانس مطرح گردد بر شاخص دلار و نرخ طلا قطعا تاثیرگذار می­باشد.

همچنین PMI های اروپایی مانند فرانسه و آلمان نیز در این هفته برگزار میشوند و چشم معامله گران منطقه یورو نیز به این نشست ها است.

در کل احتمالا هفته ای پر فراز و نشیب و پرهیجانی در انتظار معامله گران و سرمایه گذاران باشد.

قبل از آغاز معاملات نخستین روز هفته در بازارهای جهانی می­توان حمایت ها و مقاومت های چارت زیر را برای اونس جهانی در نظر گرفت :

بازار داخلی:

در مورد بازار داخلی نیز با توجه به کنترل شدید روی نرخ دلار و روند نزولی با شیب کم آن قیمت طلا در روزهای ابتدایی هفته نزول مختصری را تجربه کرد ، در ادامه هفته نیز انتظار میرود همین روند ادامه پیدا کند ، مگر اینکه نرخ جهانی تغییرات شدیدی کند و نرخ بازارهای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد و یا قیمت دلار با توجه به تغییرات رخ داده در نرخ درهم افزایش پیدا کند و باعث صعودی شدن قیمت طلا و سکه در بازار های داخلی شود.

طلای 18 عیار:

از لحاظ تکنیکالی نیز میتوان نمودارهای گرم طلای 18 عیار و دلار را به شکل زیر دید :

گرم طلای 18 عیار در صورت نزول حمایت 1.130.000 تومان را در پیش روی خود می­بیند

دلار:

دلار نیز در نزدیکی کف کانال صعودی قرار دارد ، واکنش به آن باعث افزایش قیمت دلار تا حداقل محدوده 28000 تومان خواهد شد ، از دست رفتن آن نیز باعث ریزش دلار تا 26000 تومان میگردد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا