بین الملل

طلای لهستان/لهستان ذخیره طلای خود را افزایش می دهد

گروه بین الملل گلد نیوز: رئیس بانک ملی لهستان (NBP) در مصاحبه ای گفت این کشور می خواهد ذخایر طلای خود را افزایش دهد.

به گزارش گلدنیوز به نقل از The First News، آدام گلاپینسکی در گفتگو با وب سایت DoRzeczy.pl اظهار داشت که تلاش برای افزایش ذخایر طلای لهستان کشور تحت تأثیر شرایط بازار خواهد بود.

گلاپینسکی گفت: «طلا بهترین ذخیره از دارایی های ذخیره ما است» و افزود: «این امر ریسک ژئوپلیتیک را متنوع می کند و نوعی لنگر اطمینان است، به ویژه در زمان تنش و بحران.»

وی ادامه داد: «بنابراین، با ادامه سیاست فعلی، ما تلاش خواهیم کرد تا منابع طلای خود را افزایش دهیم، اما مقیاس و سرعت خریدها، به عواملی از جمله پویایی تغییر در دارایی های ذخیره رسمی و شرایط فعلی بازار بستگی دارد.»

در پایان آگوست 2021، ذخایر طلای NBP به 230.2 تن رسید.

منابع طلای بانک لهستان

گلاپینسکی می گوید: «منابع طلایی که بانک ملی لهستان در اختیار دارد تقریباً دو برابر سوئد (126 تن)، مشابه بلژیک (227 تن) و کمی کمتر از اتریش و اسپانیا (280 تن) است.»

او افزود: «NBP با دارایی طلای خود رتبه 23 را در بین بانک های مرکزی جهان و یازدهم را در بین بانک های مرکزی اروپا دارد. علاوه بر ارزش های مطلق، مهم است که طلا چه سهمی از کل دارایی های یک بانک مرکزی دارد. در این رویکرد، این بانک – با سهم 6.5 درصدی – در سطح مشابه و یا حتی کمی بالاتر از بانک های مرکزی آلمان یا ایالات متحده قرار دارد.»

رئیس NBP همچنین اشاره کرد که کمتر از نیمی از ذخایر طلای لهستان در این کشور واقع شده است.

ذخایر طلا

رئیس NBP گفت: «تقریبا نیمی از ذخایر طلا، 104.9 تن، در خزانه های بانک ملی لهستان و 125.4 تن باقی مانده در حساب های خارج از کشور، عمدتا در خزانه های بانک انگلستان در لندن نگهداری می شود.»

بازار طلا در روز سه شنبه از کف خود جدا شد اما همچنان تحت فشار سنگین فروش با وجود اینکه خوشبینی میان مصرف کنندگان آمریکایی برای سومین ماه متوالی کاهش یافت، قرار داشت.

داده های مایوس کننده اقتصادی که اخیرا منتشر شده تاثیر غیر قابل انکاری بر بازار طلا گذاشته است؛ با این حال، قیمت ها پایین تر از سطح حمایت کلیدی 1750 دلار باقی ماند. طلای آتی برای تحویل در ماه دسامبر با بهای  1736.3 دلار در هر اونس معامله شد که یک درصد کاهش روزانه را نشان می داد.

منابع: thefirdtnews.com و kitco.com

انتهای پیام/

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا