بین الملل

طلا در آفریقا /به دنبال 3.7 میلیون اونس طلا در آفریقا

گروه بین الملل گلدنیوز: شرکت پریدیکتیو دیسکاوری (Predictive Discovery) ، یک کاشف طلا با تمرکز در غرب آفریقا، چهارشنبه برآورد منابع معدنی اولیه خود را برای پروژه برجسته بانکان (Bankan) این شرکت، واقع در حوضه Siguiri گینه اعلام کرد.

به گزارش گلدنیوز به نقل از کیتکو، بر اساس بیانیه این شرکت، کل ذخایر اولیه معدنی در بانکان بالغ بر 72.8 میلیون تن  بوده که حاوی 3.65 میلیون اونس طلا است.

به گفته این شرکت، برآورد منابع اولیه معدنی تنها 17 ماه پس از زمان گزارش حفاری انجام شده است.

نکته مهم این اینکه این شرکت افزود پتانسیل زیادی برای توسعه منابع معدنی در بانکان وجود دارد، زیرا بیش از 90 درصد از پروژه بانکان هنوز حفاری نشده است.

علت موفقیت در کشف طلا

مدیرعامل این شرکت به نام پل رابرتز اظهار داشت: «موفقیت ما در کشف طلا در چنین بازه زمانی کوتاهی باعث مقایسه با بهترین ذخایر طلای کشف شده در غرب آفریقا در دهه گذشته – فکولا در مالی- شده است. تولید فعلی فکولا در سال 2021 تخمین زده می شود که بین 530 تا 560 هزار اونس به بهای 745 تا 785 دلار آمریکا در هر اونس باشد و منابع فعلی گزارش شده در فکولا و مخازن نزدیک آن به 7.6 میلیون اونس خواهد رسید.»

پریدیکتیو دیسکاوری یک شرکت کاشف طلای متمرکز در غرب آفریقا است که دارای مجموعه ای بزرگ از پروژه های طلا با مالکیت 100 درصد و مشارکت مشترک در سراسر کمربند بیرمیان گرین استون (Birmian Greenstone) در غرب آفریقا است. این منطقه یکی از کمربندهای گرین استون با بیشترین منابع طلا است و پتانسیل بالایی برای ذخایر قابل توجه طلا دارد.

در همین حال شرکت اندیوور ماینینگ (Endeavour Mining) هم که یک تولید کننده بزرگ جهانی طلا است، پنج شنبه از چشم انداز اکتشاف خود در پنج سال آینده رونمایی کرد که هدف آن کشف 15 تا 20 میلیون اونس منابع مشخص با هزینه کمتر از 25 دلار در هر اونس در سراسر غرب آفریقا است.

مسیر موفقیت های اکتشافی

این شرکت گفت که می تواند منابع خود را از طریق اکتشاف در نواحی نزدیک معدن قبلی به طور قابل توجهی افزایش دهد که هدف آن این است که عمر معادن به عنوان دارایی های اصلی خود را فراتر از هدف 10 ساله افزایش دهد.

اندیوور خاطرنشان کرد که همچنان در مسیر خود برای کشف بیش از 2.5 میلیون اونس منابع مشخص در سال 2021 است.

رئیس و مدیرعامل این شرکت، سباستین دی مونتسوس افزود: «موفقیت اکتشافی ما در چهار سال گذشته، به دنبال کار فوق العاده ای که تیم اکتشاف ما به پایان رسانده است، محرک مهمی در ایجاد ارزش بوده است. سابقه ما به ما اطمینان می دهد که اهداف بلندپروازانه جدیدی را تعیین کنیم و با توجه به بازده مورد انتظار، سرمایه گذاری در اکتشاف همچنان جزء مهمی از چارچوب تخصیص سرمایه ما خواهد بود.»

ماینینگ اندیوور با دارایی های عملیاتی در سنگال، ساحل عاج و بورکینافاسو و مجموعه ای از پروژه های توسعه ای پیشرفته و دارایی های اکتشافی در کمربند گرین استون بیریمیان بسیار آینده نگر در غرب آفریقا، یکی از ده تولیدکننده برتر طلا در جهان و بزرگترین در غرب آفریقا است.

منبع: kitco.com

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا