آموزش و پژوهش

محیط کار/عواملی که محیط کار را خوشایند میسازد:

اگر به دنبال رشد و پیشرفت در محیط کاری خود هستید مسیر همکاری همیاری را در محیط کار خود طی کنید.

بهروز افشار مشاورفروش و كسب و كار

یک کارشناس فروش و کسب وکاربه گلد نیوز گفت: محیط کار و منزل شما ،دو مكاني هستندكه بيشترين زمان از عمر خود را در آن ميگذرانيد.

پس اگر شما بطور ميانگين ٨ساعت از طول روز را در محيط كارتان بگذرانيد ،پس محیط کارتان، خانه دوم شما است.

رضايت از محيط كار به چه عواملي بستگي دارد

بهروز افشار اولین عامل را اینچنین توصیف میکند:

ايجاد ارتباط با افرادي كه در آن محيط، کنار ما مشغول به کار هستند و در دنياي فروش و بازاريابي از آنها به عنوان مشتريان اول يا مشتريان دروني ياد ميشود، در اين نوع رابطه، تعامل حرف اول را ميزند.

عامل دوم

نظم

عامل سوم

اشتياق و علاقه

بهروز افشار معتقداست: اگر به كارمان علاقه مند باشيم،بيشتر فراميگيريم. تجربه هاي بهتري را كسب ميكنيم که در ايجاد موقعيت اجتماعي مناسب براي ما كارآمد خواهد بود. همكاري،همياري عواملي هستند كه ميتوانند محيط كار را براي ما خوشايند كنند و حسادت و عدم قبول كار تيمي ميتواند محيط كار را رنج اور كند.

به كار تيمي ايمان بياوريد

افشار میگوید:سعی کنید همه امور را در راستاي كار تيمي پيش ببريد. بايد بپذيريم كه ديگران در پروسه ي توليد در محيط كار به ما نياز دارند و ما نيز به ديگران نيازمنديم. در چنين محيط شغلي اي ميتوانيم رشد و پيشرفت را تجربه کنیم.

وی در پایان اشاره کرد:كساني كه در محيط كار خود موفق هستند و مهارت ارتباط با ديگران را آموخته اند، نتایج نشان داده است که اغلب موارد در محيط خانه و خانواده هم به اندازه محیط کار، موفق هستند. بايد بدانيم افرادي كه با آنها معاشرت ميكنيم، داراي احساس و عاطفه هستند پس پس نياز به درك متقابل و فهم احساسي وجود دارد.

بدانیم که یک محيط كار مطلوب، محيطي است كه افراد يكديگر را درك كنند و به نيازهاي هم توجه كنند تا محيطي با تعاملات مثبت و خوشايند ايجاد كنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا