بین المللتحلیل بازار

قیمت جهانی طلا پایین آمد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز چهارشنبه، تحت تاثیر رشد ارزش دلار و تقویت اوراق قرضه آمریکا، پایین آمد و به 1754 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش گلدنیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز چهارشنبه، تحت تأثیر رشد ارزش دلار و تقویت اوراق قرضه آمریکا، پایین آمد.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۰۷ به وقت تهران، ۰.۳۰ درصد افت کرد و به ۱٫۷۵۴.۶۶ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۳۴ درصد افت کرد و به ۱٫۷۵۵.۰۰ دلار رسید.

بالا رفتن ارزش دلار قیمت خرید طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری را بالا برده و تقاضای خرید آن را پایین می‌آورد.

همچنین پرداخت سود بیشتر به اوراق قرضه آمریکا باعث می‌شود میل خرید طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده در بین سرمایه‌گذاران کاهش یابد.

حالا نگاه همه فعالان بازارهای مالی جهان به انتشار گزارش ماهانه مشاغل آمریکا که قرار است این هفته منتشر شود، دوخته شده است.

این گزارش برای زمان‌بندی سیاست‌گذاری‌های پولی فدرال‌رزرو بسیار حیاتی خواهد بود.

قیمت جهانی طلا در 24 ساعت گذشته

بیت کوین ۵۱ هزار تایی شد

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بیت کوین در حدود 50هزار دلار معامله می شود که تحلیلگران آن را نقطه عطفی پس از فروش ماه گذشته ارزهای دیجیتال می دانند.این ارز دیجیتالی طی هفته گذشته حدود 22 درصد افزایش یافته است و از افت ارزش سهام جهانی جدا شده است.

بر اساس شاخص Fear and Greed Index ، احساسات نسبت به بیت کوین طی هفته گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافت و نشان دهنده دور شدن از وحشت بازار است. شاخص های فنی نیز بهبود شتاب کوتاه مدت را نشان می دهند که با افزایش احساسات صعودی مطابقت دارد.

کتی استاکتون ، مدیر عامل شرکت استراتژی Fairlead  ، یک شرکت تحقیقاتی فنی ، می گوید: « ما انتظار داریم شرایط خرید بیش از حد کوتاه مدت به اندازه کافی برای آزمایش مقاومت در حدود 52.9 هزار دلار جبران شود ، که شکست بالاتر از آن می تواند بالاترین سطح را هدف قرار دهد.»

مدیرعامل JPMorgan(بانک بین المللی) اعلام کرد: چه دوست داشته باشید یا نه، بیت کوین تحت کنترل قرار می گیرد.

در حال حاضر بیت کوین بیش از ۵۱ هزار دلار معامله می شود.جیمی دیمون در رابطه با ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: « من همیشه معتقد بودم این ارز دیجیتالی غیرقانونی می شود مانند چین که آن را غیرقانونی کرد ، بنابراین فکر می کنم  بیت کوین، طلای احمق ها است.»

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا