تحلیل بازار

هفته ای آرام برای طلا؛/تحلیل گلدنیوز

تعطیلات هفته گذشته و نیمه باز بودن بازار باعث شد ، طلا در هفته گذشته حرکت خاصی نداشته باشد. البته افت قیمت دلار و اصلاح آن تا حدود 27800 تومان باعث کاهش قیمت طلا در بازار داخل شد

دکتر مهرناز سلطانی تحلیلگر بازار های مالی به گلد نیوز گفت:طلای جهانی در هفته گذشته تقریبا هفته ای بی حاشیه را از نظر بنیادی پشت سر گذاشت و اخبار خاصی پیرامون آن منتشر نشد و همین امر باعث شد تا هفته ای آرام برای طلا را در استانه انتشار گزارش اشتغال آمریکا پشت سر بگذارد.

طلا پس از رسیدن به کف 1720 دلاری در 2 هفته گذشته تا 1760 دلار صعود کرد و تا شب گذشته در همین محدوده باقی ماند و اکثر معامله گران در انتظار گزارش گفته شده بودند. اما گزارشی که شب گذشته منتشر شد چندان امیدبخش نبود و انتظارات را برآورده نکرد و احتمالا در ادامه معاملات روز جاری و هفته آینده باعث کاهش شاخص دلار و افزایش قیمت طلای جهانی خواهد شد. 

پیش بینی رشد ارزش طلا در بلند مدت

این کارشناس اقتصادی به گلد نیوز گفت، همچنین بحران انرژی و افزایش قیمت نفت و گاز باعث شده انتظارات تورمی افزایش یافته و تعداد زیادی از تحلیلگران پیشبینی رکود تورمی از اقتصاد آینده جهان داشته باشند و در همین راستا برنامه های تیپرینگ فدرال رزرو را نیز کافی ندانند و برای بلندمدت انتظار رشد را برای طلا متصور باشند.

از نظر تکنیکالی نیز طلای جهانی مقاومت 1764 دلاری را شکسته و تبدیل به حمایت کرده و در صورت صعود می­تواند تا 1791 دلار پیشروی کند.

طلای جهانی

طلا در بازار داخلی

وی در ادامه به گلد نیوز گفت: در بازار داخلی هم طلا هفته آرام و بی حاشیه ای را پشت سر گذاشت ، تعطیلات هفته گذشته و نیمه باز بودن بازار باعث شد ، طلا در هفته گذشته حرکت خاصی نداشته باشد. البته افت قیمت دلار و اصلاح آن تا حدود 27800 تومان باعث کاهش قیمت طلا در بازار داخل شد ، ولی در طرف مقابل رشد طلای جهانی تا حد زیادی اثر آن را خنثی کرد.

سیگنال های موثر در کاهش قیمت دلار

به گفته دکتر سلطانی، بهبود روابط با عربستان ، کاهش تنشهای مرزهای شمال غربی ، سیگنال مثبت حذف تحریمهای شرکت ماموت و زیر مجموعه هایش توسط ایالات متحده و مشخص شدن رییس بانک مرکزی همگی دلایلی بودند که باعث کاهش قیمت دلار در هفته گذشته شدند و در هفته جاری نیز به تثبیت ان کمک خواهند کرد.

برای هفته جاری باید منتظر تقابل افت احتمالی قیمت دلار و رشد احتمالی قیمت جهانی باشیم تا سمت و سوی بازار کامل مشخص شود.

تحلیل تکنیکال دلار

دلار کف کانال صعودی را از دست داد و برروی حمایت 27800 تومانی قرار دارد ، از دست رفتن این حمایت می­تواند باعث ریزش تا 27000 تومان شود.

تحلیل تکنیکال گرم 18 عیار

دکتر سلطانی به گلد نیوز گفت: گرم 18 عیار نیز پس از شکست خط روند صعودی خود در حال تشکیل سقف های پایینتر و ساخت یک روند نزولی است ، همچنین حمایت 1.156.000 تومان را از دست رفته میبیند که اکنون به مقاومت آن تبدیل شده است ، احتمال افت تا 1.130.000 تومان نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا