تحلیل بازار

مسیرنزولی قیمت سکه ادامه خواهد داشت؟ / تحلیل گلدنیوز

رییس اتحادیه طلا و جواهر گلستان: همچنان این احتمال هست که سکه به بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی بازگردد.

قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی روز گذشته محدوده حساس ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد. امروز و تحت تاثیر کاهش قیمت دلار ، سکه طرح جدید با ۱۰۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش گلدنیوز بازار طلا همچنان راکد است و تقاضایی برای خرید طلا وجود ندارد. قیمت دلار امروز (۱۸ مهر ۱۸۰۰) اندکی کاهش یافت و با قیمت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

طلای ۱۸ عیار هم با ۱۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۱۳۹ تومان فروخته شد.

ریل بازگشت

با توجه به روند بازار در روزهای اخیر این پرسش در بین فعالان بازار مطرح است که آیا روند نزولی قیمت طلاو سکه ادامه خواهد داشت؟

ذاکرزاده رییس اتحادیه طلا و جواهر گلستان به گلدنیوز گفت: سکه امامی تا زمانی که دلار بالای مرز ۲۷ هزار تومانی قرار دارد، می تواند حمایت مرز ۱۱ میلیون تومانی را حفظ کند.

 با این حال،‌ در پس روزهای کاهشی اخیر، همچنان این احتمال هست که سکه به بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی بازگردد. بنابراین درصورت خروج از جو کاهشی در بازار ارز، سکه به سرعت به ریل افزایش قیمت بازخواهد گشت .

اما در صورت ماندن قیمت سکه زیر محدوده ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان،‌ حداقل به صورت موقت قیمت‌ کاهشی خواهد بود.

نشانه هایی برای رونق بازار

به گفته ذاکرزاده ، با وجود اتمام ماه‌های محرم و صفر همچنان تقاضا برای خرید طلا و سکه پایین میباشد اما به نظر میرسد در هفته‌های آتی روند معاملات بهتر شود.

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران هم معتقد است کم کم نشانه‌های رونق در بازار نمایان خواهد شد. چرا که در ماه ربیع مراسم‌های مذهبی وجود دارد و اکثر ایرانی‌ها در این ماه مراسم جشن برگزار می‌‎کنند.

به گفته کشتی‌آرای ، با واکسینه شدن مردم به نظر می‌رسد محدودیت‌ها برداشته و مراسم عروسی‌ها برگزار شود و از این پس بازار رونق می‌گیرد.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا