بین الملل

الماس 230 قیراطی

کمپانی آلورسا حدود دوسال پیش خبر از پیدا شدن یک الماس 230 قیراطی داد. الماسی که تابه امروز جزو بزرگترین الماس های کشف شده در دنیا محسوب می شود. این الماس در پايپ های کیمبرلیتی اوداچنیا (شرق روسيه) در تاریخ نوزدهم اکتبر، کشف شده است.

به گزارش گلدنیوز ؛ این الماس به شکل اوکتاهدرون زردرنگ و دارای چندین شکستگی است.این الماس به ابعاد بيست و سه در سى و نه در چهل ميليمتر میباشد.

کمپانی اذعان میدارد که این نمونه ، بزرگترین الماس داری کیفیت جواهری است که در سه سال اخير توسط کمپانی آلورسا پیدا سده است.بنابر گفته مدیر عامل آلورسا پیدا شدن چنین کریستال های قيمتى معمولا به ندرت اتفاق می افتد.اگرچه چنین مواردی در آلورسا قبلا هم مشاهده شده اما در طی سه سال اخیر یعنی از سال دوهزار و شانزده به چنین موردی برنخورده ایم.  

در سال 2019 این پايپ های کیمبرلیتی دوبار به ما هدیه خاص دادند: ابتدا در ژانویه دوهزار و نوزده الماسی به وزن.صد و نود و يك قيراط و چهل و شش سوت و اینبار در اکتبر 2019 .

بنابرگفته آلورسا پايپ هاى کیمبرلیتی معدن اوداچنیا یکی از بزرگترین معادن اولیه الماس در جهان می باشد چنانکه در نه ماه اول سال دوهزار و نوزده از این معدن تقريبا دو و نيم میلیون قیراط الماس تراش نخورده بدست امده است.

منبع: موسسه گوهرشناسی دانشگاه شهیدبهشتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا