آموزش و پژوهشچند رسانه ای

نظام پایش، ارزیابی و کنترل در کسب وکار

سه گام اصلی برای موفقیت شغلی: اهداف کسب و کارمان را بررسی کنیم.عملکرد را با برنامه تطبیق دهیم.از یک ناظر خارجی نظر سنجی کنیم.خودمان را تشویق و تنبیه کنیم.

دکتر مسلم خانی مشاور کسب و کار

یک کارشناس کسب وکار به گلد نیوز گفت:تصور کنیم در این ماه برنامه ای برای کسب و کار خودمان تنظیم کرده ایم.برای وصول به موفقیت شغلی طی این زمان مشخص قرار است میزان معینی فروش و ارتباط با مشتری، واردات و پاسخگویی به سوالات احتمالی را داشته باشیم.

گام اول: برنامه با عملکرد منطبق است؟

لازم است درپایان ماه میزان تحقق این اهداف را بررسی کنیم.آیا منطبق با برنامه پیش میرویم؟ شاید هم از این برنامه جلوتر هستیم و یا حتی مسیر زیادی تا تحقق آن داریم؟ تمام این موارد قابل بررسی است.پس رصد دقیق برنامه را فرموش نکنید و میزان انحراف از برنامه را واضح و شفاف برای خودتان مشخص کنید. برای جبران این انحراف اقدام کنید تا گام دیگری به موفقیت شغلی نزدیک شوید.

گام دوم: تدوین نظام های انگیزشی، تشویقی و تنبیهی در برنامه شغلی

نظام تشویق در کسب وکار

پس از بررسی های لازم و تبیین برنامه پیش رو،از این نظام سه گانه پیروی کنیم.در صورتیکه مطابق با برنامه پیش رفته بودیم خودمان را تشویق کنیم.به خودمان حس خوب بدهیم. به مناسبت این موفقیت جشن بگیریم و شاد باشیم.

نظام تنبیه در کسب و کار

در صورتیکه برنامه ها منظم و مطابق نقشه قبلی پیش نرفته بود،خودمان را تنبیه و نواقص احتمالی را رفع کنیم. همچنین برای بهتر انجام شدن و کمتر شدن نواقص احتمالی ، از سیستم انگیزشی مناسب استفاده کنیم.

گام سوم: انتخاب یک ناظر بی طرف

افرادی از نزدیکان خود را انتخاب کنیم تا از نگاه یک شخص خارجی و بی طرف ، گامهای بیان شده را رصد کنند.این ناظرین میتوانند از جمع دوستان، همکاران، اعضای خانواده یا هر فرد دیگری باشد که در جریان جزئیات شغلی شما قرار گرفته باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا