آموزش و پژوهش

زیورآلات را به صورت مجازی روی بدن خود پرو کنید / تکنولوژی AR

در تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality) به مشتریان امکان پرو زیورآلات به صورت واقعیت مجازی داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلد نیوز ؛ فرهاد سینایی موسس و مدیر سایت آکادمی طلا ​​​​​​​گفت: در تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality) یا تکنولوژی AR که در دنیای زیور آلات استفاده می شود و مورد توجه کسب و کارهای آنلاین قرار گرفته از اپلیکیشن های «واقعیت افزوده» برای تبلیغات و بازاریابی  و انتشار کاتالوگ های آنلاین استفاده می کنند و به مشتریان امکان پرو زیورآلات به صورت واقعیت مجازی داده می شود.

وی افزود: برندهای معروف طلا و جواهر در کشورهای اروپایی از تکنولوژی AR استفاده می کنند و در ایران نیز مورد توجه صاحبان کسب و کارهای صنعت طلا و جواهر قرار دارد ولی به دلیل نیاز به سرمایه گذاری در حال حاضر در ایران فقط به صورت پایلوت وجود دارد.  

پرینتر سه بعدی و لیزر

سینایی در ادامه از دیگر فناوری های مورد استفاده در صنعت طلا و جواهر را استفاده از پرینتر های سه بعدی در صنعت طلا که پروسه ساخت طلا را آسان تر می کند و انقلابی در ساخت مدل های پیچیده و ساخت مصنوعات طلا دارد برشمرد و بیان داشت: فناوری دیگر، دستگاه های تراش گوهر سنگ هاست که در کشورما مجموعه های دانش بنیان توانمند  این دستگاه را ساخته و هم اکنون در بازار مورد استفاده قرار گرفته و تراش گوهر سنگ ها  با کیفیت بالا انجام می شود.

سینایی افزود: از دیگر فناوری های پرکاربرد در این صنعت  فناوری لیزر است که این فناوری همواره در حال پیشرفت بوده و در حک کردن مصنوعات طلا ، اضافه کردن کتیبه ها به جواهرات و .. از آن استفاده می شود.

روانشناسی و فروشندگی حرفه ای طلا و جواهر

مربی و مدرس فروشندگی طلا و جواهر در ادامه تصریح کرد: به منظور آگاهی کامل و دانش بیشتر علاقمندان  به حرفه طلا فروشی آکادمی طلا دوره های آموزشی فروشندگی طلا و جواهر را برگزار می کند.

وی گفت: در این دوره ها که به  دو صورت عملی و کارگاهی برگزار می شود روش های تشخیص و شناخت عیار سنجی طلا با معیارهای ایرانی و جهانی و تبدیل آنها به یکدیگر ، معرفی تمام ویژگی های فلزات گرانبها از جمله طلا پلاتین و نقره ، آموزش روش محاسبه  خرید و فروش مصنوعات طلا، تشخیص و عیار سنجی با روشهای سنتی و دستگاه های موجود در کشور، شناخت و تشخیص سکه های طلا با تمرکز بر سکه های ضرب شده در دوره جمهوری اسلامی، تشخیص تکنیک های شناخت سکه های تقلبی، روانشناسی فروشندگی طلا وجواهر و آموزش تکنیک های فروش به هنرجویان آموزش داده می شود.

سینایی در ادامه با بیان اینکه به دلیل حساس بودن صنعت طلا و جواهر سیستم استاد و شاگردی با توجه به رشد تکنولوژی پاسخگو نیست و مستلزم آموزش و کسب دانش به صورت حرفه ای است بیان داشت: در این دوره ها علاوه بر آموزش روش های محاسبات طلا و حسابداری و کار با ماشین حساب طلا فروشی به زبان ساده هر آنچه یک طلا فروش مورد نیاز رونق کسب و کارش باشد به صورت عملی  می آموزند مثلا در بحث تشخیص عیار هر آنچه یک فروشنده برای تشخیص عیار باید بداند از جمله روش های سنتی و تشخیص عیار  با سنگ محک  و تیزاب و تشخیص به روش های جدید با دستگاه ها را به صورت عملی به شکل کامل و حرفه ای می آموزد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا