تحلیل بازار

دلایل حرکت نکردن قیمت طلا،/تحلیل گلدنیوز

در بازار داخلی با رشد اهسته و پیوسته دلار شاهد صعود قیمت طلا و سکه خواهیم بود .

مهرنازسلطانی کارشناس بازارسرمایه به گلدنیوز گفت:  طلا روز گذشته در معاملات ابتدای هفته در بازارهای جهانی حرکت خاصی نداشت و در محدوده 1770 دلار درجا زد.ثبات بازارهای جهانی در چند روز گذشته ، درجا زدن شاخص دلار از جمله دلایل حرکت نکردن قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

از لحاظ تکنیکالی نیز طلا بر روی حمایت 1765 دلار قرار دارد و معاملات روز گذشته نشان داد که طلا تمایلی به از دست دادن این حمایت ندارد.به همین دلایل حرکت نکردن قیمت طلا مورد توجه قرار گرفت .

بازار داخلی

وی افزود: در بازار داخلی با رشد قیمت دلار طلا و سکه که در معاملات اخر هفته قبل و ابتدای این هفته نزولی بود، به مدار صعود بازگشت.صحبتهای جوزپ بورل مبنی بر عدم مذاکره بین ایران و اروپا در انتهای هفته از دلایل اصلی حرکت صعودی دلار بود.

فراز ونشیب طلا

سلطانی قیمت طلا را اینگونه اعلام کرد:طلای 18 عیار که تا 1.125.000 تومان نیز در هر گرم افت کرده بود تا 1.147.000 تومان رشد کرد و مقاومت 1.165.000 تومانی را بر سر راه خود میبیند. سکه نیز که تا 11.450.000 تومان افت کرده بود تا 11.714.000 تومان رشد کرد و مقاومت 11.870.000 تومانی بالای سر آن قرار دارد.

این کارشناس در پایان افزود:برای ادامه هفته و هفته اینده در بازارهای جهانی احتمالا ادامه ثبات را شاهد باشیم.در بازار داخلی نیز با رشد اهسته و پیوسته دلار شاهد صعود قیمت طلا و سکه خواهیم بود .

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا