آموزش و پژوهشچند رسانه ای

نقش سن، در موفقیت شغلی

وفقیت شغلی تابع دلایل گوناگی است که سن وسال افراد در راس این اولویت قرار ندارد.شما در هر سن و سالی که قرار دارید میتوانید درهر مجموعه ای ایفای نقش کنید. داشتن یک بنگاه اقتصادی پویا در گرو مجموعه ای از ویژگیهای متنوع سنی و شخصیتی است.

موفقیت شغلی تابع دلایل گوناگی است که سن وسال افراد در راس این اولویت قرار ندارد.شما در هر سن و سالی که قرار دارید میتوانید درهر مجموعه ای ایفای نقش کنید. داشتن یک بنگاه اقتصادی پویا در گرو مجموعه ای از ویژگیهای متنوع سنی و شخصیتی است.

مهدی فلاحی مشاور کسب وکار

یک کارشناس کسب وکار به گلدنیوز گفت:سن افراد در موفقیت یا عدم موفقیت شغلی آنها تاثیر گذار نیست.

موفقیت شغلی تابع دلایل گوناگی است که سن وسال افراد در راس این اولویت قرار ندارد.

روانشناسی رشد میگوید: انسان در هر سن وسالی ویژگی هایی متناسب با آن سن را دارد.به عنوان مثال بارز ترین ویژگی یک جوان 18 ساله،قدرت ریسک پذیری وجسارت وی است. زیرا به شکستها به چشم تجربه نگاه میکند.اما با افزایش سن میزان خطر پذیری افراد  کاهش پیدا میکند.قدرت تحلیل بالا،صبر  واستقامت در برابر مشکلات نیز از ویژگیهای معمول سنین بالاتر است. توصیه میشود برای راه اندازی یک شغل،انفرادی عمل نکنیم.استفاده ازیک درصد از توانمندی صد نفر،صد در صد به ما توانمندی خواهد داد.درصورتیکه ما به عنوان یک نفر نمیتوانیم از صد در صد توانمندی های خود بهره ببریم.حداکثر توانمندی ما در صورت پذیرش کار فردی 60 یا نهایت 70 درصد از ظرفیت ما خواهد بود.

نقش سن، در موفقیت شغلی

فلاحی در ادامه افزود:

میتوان افراد را به سه دسته سنی تقسیم بندی کرد:

افراد جوان

به دلیل ایده پردازی، ریسک پذیری بالا،ذهن پویا و خلاقیتی که میتوانند به مجموعه تزریق کنند.

افراد میانسال

با قدرت اجرایی بالا برای مدیریت درست و اصولی مجموعه.

افراد سالخورده و باتجربه

به دلیل فرزانگی و پختگی آنها.

نقش سن، در موفقیت شغلی

در هر سنی که قراردارید، میتوانید موثر باشید!

فراموش نکنید که شما در هر سن و سالی که قرار دارید میتوانید درهر مجموعه ای ایفای نقش کنید چرا که یک مجموعه تولیدی یا فروشگاهی موفق،هیچکدام از ویژگی های مذکور را فدای دیگری نمیکند. داشتن یک بنگاه اقتصادی پویا در گرو مجموعه ای از ویژگیهای متنوع سنی و شخصیتی است.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا