طلا و جواهر

آغاز به کار نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر در شیراز

نمایشگاه تخصصی و بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت، گوهرسنگ و صنایع وابسته در نمایشگاه بین المللی شیراز از سه شنبه 27 مهر از ساعت 16 عصر آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه محمود بندرچی، رئیس نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شیراز گفت: در این نمایشگاه بالغ بر 90 برند تولید کننده طلا و جواهر و صنایع مرتبط با حوزه این صنعت و هنر شرکت کرده اند.آغاز به کار نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر از سه شنبه 27 مهر آغاز و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.


وی ادامه داد: این نمایشگاه یکی از بهترین نمایشگاه ها در حوزه مصنوعات طلا است و از استان های سراسر کشور و استان های موثر در این صنعت مانند تهران، اصفهان، گلستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان و هرمزگان شرکت کرده اند.


رئیس نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شیراز افزود: در این نمایشگاه سعی شده زمینه جهت ارتباط مستقیم و بدون واسطه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان فراهم شود و برندهای شرکت کننده در این نمایشگاه با هدف توسعه برند ، بازار و فروش خود چه به صورتی خرد یا بنکداری حضور دارند.

نمایشگاه بستری مناسب برای بهتر دیده شدن زیرساخت های صنعت طلا و جواهر


بندرچی با بیان اینکه در این نمایشگاه فروش طلا و جواهرات به صورت تک نیز با در نظر گرفتن امتیازات و شرایط ویژه برای خریداران صورت می گیرد اظهار داشت: در این نمایشگاه سعی شده است از تمامی صنایع وابسته و زنجیره تامین و عرضه طلا حضور داشته باشند.


وی تصریح کرد: متاسفانه استان فارس در بحث سازندگی طلا ضعیف است، و این نمایشگاه به امید رشد استان در این صنعت برگزار شده و به طور قطع می توان امیدوار بود که برگزاری این رویداد کمک خوبی به توسعه صنعت طلا و جواهر می کند و سهم سازنده ای در استان فارس خواهد داشت.

آغاز به کار نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر در شیراز

محمود بندرچی ،رئیس نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شیراز


رئیس نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شیراز اظهار داشت: این رویداد با هدف گردهمایی همه عزیزان فعال در این عرصه برگزار شده و از تمامی اتحادیه های سازندگان طلا و تمامی فعالان این عرصه جهت بازدید از این رویداد تخصصی دعوت به عمل آمده است.


وی گفت: خوشبختانه افتتاح این نمایشگاه با استقبال علاقمندان مواجه شده و هیات هایی از استان های خراسان، یزد و گیلان برای بازدید از روز نخست این نمایشگاه حضور یافته اند.
وی ادامه داد: در سال 98 و دوره قبلی این نمایشگاه نیز بر اساس آمار بالغ بر 28 هزار نفر بازدید کننده داشته و امید می رود با توجه به تلاش های رسانه ای و تبلیغاتی و اطلاع رسانی در این نمایشگاه شاهد استقبال و بازدید بی نظیر علاقمندان این حوزه باشیم.

متولیان به صنعت طلا به دید صنعت لاکچری نگاه نکنند


رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر شیراز نیز در این مراسم گفت: قدمت صنف طلا و جواهر 7 هزار سال است و در شیراز صنفی با این قدمت نداریم.

محمد حسین مستغنی افزود: متولیان به هنر و صنعت طلا به دید لاچری نگاه نکنند و از این صنف حمایت کنند و ببینند که در این نمایشگاه ها چگونه جوانان از این هنر و صنعت استقبال می کنند.

آغاز به کار نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر در شیراز
محمد حسین مستغنی رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهروی ادامه داد: همه چیز در صنعت طلا و جواهر تولید تولید داخلی است و این صنف مانند بقیه اصناف که وابستگی به خارج دارند وابستگی ندارد و تمام ابزار و امکانات مورد نیاز تولید و ساخت طلا در داخل کشور وجود دارد.

ایجاد نگاه مثبت به صنعت طلا


رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر نیز در آیین افتتحایه این نمایشگاه با بیان اینکه متاسفانه تا کنون در کشور نگاه مثبتی به صنعت طلا نبوده است ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این چنین نمایشگاه هایی رفتاری ایجاد شود که در تقویت نگاه مثبت به صنعت طلا موثر باشد.
ابراهیم محمد ولی اظهار داشت: صنعت طلا و جواهر در بحث صادرات، اشتغال و ارز آوری حرف برای گفتن دارد و می تواند تولید داخل را تامین کند.

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر

وی با تاکید بر اینکه در دنیا هفت کشور بزرگ در صنعت طلا وجود دارند و ایران یکی از آن‌هاست گفت: امیدوارم فعالان صنف طلا و جواهر کشور مانند ورزشکاران کشتی گیر که پرچم ایران را بالا بردند در این صنعت نیز هر روز شاهد توسعه صنعت و سرافرازی کشور باشیم.رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر ادامه داد: برگزاری و اجرای نمایشگاه کار بسیار پر زحمتی است و زمانیکه نمایشگاهی با این وضعیت شکل می گیرد و ارائه می شود، بیانگر زحمات زیادی است که برای آن کشیده شده است و امیدواریم بتوانیم این نمایشگاه ها که چشم و چراغ صنعت طلا هستند را تقویت کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا