طلا و جواهر

توان رقابت در بازارهای جهانی را داریم

مدیر مجموعه جواهرات GEM گفت: دولت با اتخاذ قانون مالیات بر ارزش افزوده و ایجاد برخی قید و بند ها و محدودیت‌ها ی صادراتی و وارداتی کشور مانعی در رونق صنعت طلا و جواهر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مهراد دریاباری، مدیر مجموعه جواهرات GEM گفت: طی سال‌های اخیر به دلیل مشکلات ناشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده صنعت طلا و جواهر با مشکلات بسیاری روبه رو شده و نیازمند حمایت است .

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و رکورد صنعت طلا  اگر  دولت با رفع برخی موانع دست تولید کنندگان را برای واردات سنگ های قیمتی باز کند، و در صادرات موانع را رفع کند با صادرات جواهرات به بازارهای جهانی ارز آوری به کشور صورت می گیرد و به نفع کشور و اقتصاد است.

دریاباری ادامه داد : در حال حاضر به دلیل ممنوعیت واردات مصنوعات سنگی و راف سنگ ، ما مجبور به استفاده و واردات الماس های تراش شده در هند هستیم در صورتی که اولویت ما حمایت از تراشکاران ایرانی و افزایش کیفیت و رونق این حرفه در ایران است اما مقدمه این مسئله رفع موانع واردات سنگ به کشور است.

جواهرات ایران قدرت رقابت در بازارهای جهانی را دارد

وی با تاکید بر اینکه جواهرات ایران از لحاظ کیفیت توانایی رقابت در بازارهای جهانی را دارد بیان داشت: محصولات این برند جز بهترین برند های جواهرات در دنیا است و از لحاظ کیفیت از محصولات ترکیه خیلی بهتر است.

دریاباری تصریح کرد: این برند در تولید و پخش عمده جواهرات لوکس حدود 40 سال است که فعالیت دارد و به هیچ وجه کار خارجی وارد نمی کند چون کارهایی که خودمان تولید می کنیم خیلی بهتر از  طرح های ترک و اروپا است.

توان رقابت
مصاحبه با آقای دریاباری در غرفه گلدنیوز نمایشگاه طلا، جواهر، نقره و گوهرسنگ ها/شیراز/مهر 1400

تحریم ها موجب افزایش کیفیت جواهرات تولیدی ما شده است

وی تاکید کرد:  نمونه و کیفیت جواهرات تولیدی در برند ما، در این برهه زمانی به دلایل تحریم ها بسیار افزایش یافته و از لحاظ سنگ، طرح  و تولید طرح پایه با افتخار یک  محصول تولید ایرانی و با کیفیت بالا را ارائه می دهیم.

صدور شناسنامه کیفیت و اصالت برای جواهرات

وی اظهارداشت: برای تمام جواهرات تولیدی برند ما شناسنامه معتبر و تایید شده صادر می شود و دو نفر از همکاران مجموعه که مدرک درجه دو از  GIA یا مؤسسه گوهر شناسی آمریکا را دارند با در نظر گرفتن استانداردهای مربوط به حوزۀ ارزش گذاری سنگ های قیمتی سنگ های بکار رفته در جواهرات را ارزش گذاری و در شناسنامه جواهر درج می کنند.

وی ادامه داد:  در ایران معدن الماس وجود ندارد و همه سنگهای مورد استفاده در جواهرات ما از آفریقا به هند  برای تراش و از آنجا به صورت مستقیم توسط منبعی به شرکت ما آورده می شود، و این سنگ ها تراش های مختلفی مانند گرد، مارکیز و پرنسس و…  دارند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا