تحلیل بازار

رشد سریع قیمت فلزات /طلا در پیروی از فلزات/تحلیلی گلدنیوز

تعداد زیادی از تحلیلگران بین المللی در بازارهای جهانی وقوع یک تورم جهانی را محتمل تر میدانند و آینده بلند مدت فلز زرد را صعودی میبینند و برنامه های بانکها و دولتها را کافی نمیدانند.

یک تحلیلگر بازار مالی به گلد نیوز گفت: بازارهای جهانی در هفته گذشته ، هفته پرتلاطم و آشوبی را سپری کردند و قیمت جهانی کامودیتی ها و انرژِی رشد بسیار سریعی داشتند. بحران انرژی اروپا باعث کاهش تولید فلزات اساسی در منطقه یورو شد و این امر به رشد سریع قیمت فلزات منجر شد. طلا هم در هفته گذشته به پیروی از سایر فلزات و کالاها رشد نسبتا قابل توجهی را داشت.

افت و خیز طلا

مهرناز سلطانی افزود: اونس طلا در هفته ای که گذشت با توجه به انتظارات تورمی و کافی ندانستن اقدامات فدرال رزرو آمریکا و اروپا رشد خوبی را تجربه کرد و حتی رقم 1813 دلار را نیز لمس کرد ، ولی صحبتهای جروم پاول در کنفرانس آنلاین که به میزبانی بانک مرکزی آفریقای جنوبی برگزار شد ، باعث شد طلا مجددا تا قیمت 1792 دلار عقب نشینی کند. او در این کنفرانس بر صحبتهای قبلی خود مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه و دارایی و آغاز برنامه تیپرینگ قبل از پایان سال تاکید کرد. البته هم چنان تعداد زیادی از تحلیلگران بین المللی در بازارهای جهانی وقوع یک تورم جهانی را محتمل تر میدانند و آینده بلند مدت فلز زرد را صعودی میبینند و برنامه های بانکها و دولتها را کافی نمیدانند.

تحلیل تکنیکال طلا

این کارشناس در ادامه گفت: از منظر تنکنیکال اونس طلا در هفته گذشته از حمایت 1764 دلار شروع به حرکت کرد و با شکستن موقت مقاومت 1791 دلار تا مرز 1813 دلار پیش رفت ، ولی پس از سخنرانی پاول بخش زیادی از مسیر طی شده را بازگشت و به مقاومت 1792 دلاری رسید ، در این قیمت 2 مقاومت به چشم میخورند که شکست آن میتواند موجبات صعود را فراهم کند ، ولی در صورتی که نتواند آن را بشکند با توجه نوع کندل روز چهارشنبه احتمال افت تا 1764 دلار وجود دارد.

رشد سریع قیمت فلزات /طلا در پیروی از فلزات/تحلیلی گلدنیوز

تحلیل بازار داخل

دکتر مهرناز سلطانی در خصوص تحلیل بازار داخلی گفت: قیمت طلا و سکه با رشد 2 جانبه همراه بود ، هم قیمت دلار در هفته گذشته صعودی بود ، هم طلای جهانی رشد کرد و همین امر سبب حرکت رو به بالای طلا و سکه در بازارهای داخلی شد. دلار همان طور که در تحلیل شنبه گذشته ذکر شد از ناحیه حمایتی شروع به رشد کرد و تا اطراف 27500 تومانی رسید ، طلای 18 عیار هم از 1.130.000 تومان تا مقاومت  1.165.000 تومان رشد کرد. سکه هم با حرکت صعودی تا مقاومت 11.880.000 تومانی پیروی کرد ، ادامه روند صعودی دلار یا بازارهای جهانی میتواند باعث شکسته شدن این مقاومتها گردد.

طلا در هفته ای که گذشت

سلطانی افزود: طلای 18 عیار در هفته گذشته یکی از روند های نزولی خود را شکست که این امر احتمالا باعث افزایش تقاضا در بازار برای آن گردد ، در تصویر زیر نمودار تکنیکال مربوط به طلای 18 عیار را میبینیم.

رشد سریع قیمت فلزات /طلا در پیروی از فلزات/تحلیلی گلدنیوز

صعود دلار و سکه

دلار هم با صعود خود به 27500 تومان رسید که البته 27900 تومان مقاومت معتبری برای آن به شما میرود. در تصویر زیر هم نمودار تکنیکال دلار را میبینیم که شباهت زیادی با طلای 18 عیار دارد.

رشد سریع قیمت فلزات /طلا در پیروی از فلزات/تحلیلی گلدنیوز

سکه طرح جدید هم با بازگشت از حمایت 11.620.000 تومانی تا مقاومت 11.877.000 تومان رشد کرد ، که شکست این مقاومت میتواند باعث صعود آن تا محدوده 12.250.000 تومان گردد. در تصویر زیر نیز نمودار تکنیکال سکه طرح جدید را میبینید.

رشد سریع قیمت فلزات /طلا در پیروی از فلزات/تحلیلی گلدنیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا