آموزش و پژوهشطلا و جواهر

نمایشگاه های پر رونق ، باحمایت از استارت آپ ها

یک مربی و مدرس فروشندگی طلا و جواهر به گلد نیوز گفت: اگر پیشکسوتان حوزه طلا و جوهر و مجریان نمایشگاه های تخصصی از استارت آپ های حوزه طلا و جواهر حمایت ویژه داشته باشند نمایشگاه ها پر بارتر و پر رنگ تر خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلد نیوز ؛ فرهاد سینایی موسس و مدیر مجموعه آموزشی آکادمی طلا با حضور در غرفه گلدنیوز در نمایشگاه طلا و جواهر شیراز ​​​​​​​گفت: خوشبختانه از پنجمین نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر شیراز با توجه به شرایط کرونا استقبالی خوبی شده است. ولی حمایت ویژه از استارت آپ ها برای شرکت در نمایشگاه های تخصصی می تواند موجب رونق نمایشگاه ها بشود.

افزایش قیمت طلا، عامل رونق دسته دوم فروشی!

وی در بیان موانع پیشرفت صنعت طلا و جواهر افزود: افزایش قیمت طلا و بالا رفتن اجرت ساخت باعث شده است بخش عظیمی ازمشتریان طلا که با انگیزه سرمایه گذاری طلا خریداری می کنند، روی به خرید طلاهای دسته دوم بیاورند. این امر باعث افزایش فروش طلای دسته دوم در بازار خواهد شد که به دنبال آن دست دوم فروشی موجب کاهش رونق بازار طلا و جواهرات شده است.

لزوم تالیف کتب آموزشی در صنعت طلا و جواهر

این مربی و مدرس فروشندگی طلا و جواهر که مولف 5 جلد کتاب در حوزه صنعت طلا و آموزش طلا فروشی است در ادامه اظهار داشت: به دلیل وجود حساسیت در حوزه طلافروشی سیستم استاد شاگردی برای آموزش این حرفه به راحتی امکان پذیر نیست. چرا که از گذشته اساتید حرفه طلافروشی در برابر پذیرش شاگرد مقاومت می کردند. این خلاء باعث شد کتاب هایی در مورد آموزش صفر تا صد فروشندگی حرفه ای طلا و جواهر تدوین کنم.

طلا فروشی نیاز به آگاهی و دانش به روز دارد

مدیر مجموعه آموزشی آکادمی طلا ادامه داد: شغل طلا فروشی از شغل هایی است که نیاز به دانش به روز و آگاهی دارد.

افرادی که می خواهند در این حرفه وارد شوند باید بدانند، احتمال اینکه با شکست در این کسب و کار مواجه شوند زیاد است.

لذا پیشنهاد میشود برای اینکه علاقه مندان با آگاهی کامل و دانش بیشتری قدم در بازار صنف طلا و جواهر گذاشته و با کمک گرفتن از تجربیات خود بتوانند بر مشکلات غلبه کنند، از دوره های آموزشی برای کسب مهارت استفاده کنند.

مربی و مدرس فروشندگی طلا و جواهر در ادامه تصریح کرد: آکادمی طلا دوره های آموزش فروشندگی طلا و جواهر را به منظور آگاهی کامل و دانش بیشتر علاقمندان  به حرفه طلا فروشی برگزار می کند.

حمایت از استارت آپ ها، رونق بخش نمایشگاه ها
فرهاد سینایی موسس و مدیر مجموعه آموزشی آکادمی طلا

لزوم وجود دوره های عملی و کارگاهی در صنعت طلا و جواهر

در آموزش های تکنیکال روش های تشخیص و شناخت عیار سنجی طلا با معیارهای ایرانی و جهانی و تبدیل آنها به یکدیگر ، خواص فیزیکی و ویژگی های فلزات گرانبها از جمله طلا پلاتین و نقره ، آموزش روش محاسبه  خرید و فروش مصنوعات طلا و کار با ترازو و ماشین حساب طلا فروشی به هنرجویان آموزش داده می شود.

صفر تا صد فروش طلا و جواهر ، از روشهای سنتی تا روشهای مدرن

سینایی افزود: تشخیص و عیار سنجی با روشهای سنتی و دستگاه آنالیز، شناخت و تشخیص سکه های طلا و سکه های بانکی از غیر بانکی، روش های فاکتور نویسی، آموزش روانشناسی فروشندگی طلا وجواهر و آموزش تکنیک های فروش و … از دیگر موضوعات و محتواهایی است که در این دوره ها به هنرجویان و علاقمندان راه اندازی کسب و کار طلا فروشی آموزش داده می شود.

روانشناسی فروش کلید موفقیت در طلا فروشی

وی در بیان اهمیت روانشناسی فروشندگی طلا وجواهر تصریح کرد: مشتریان طلا فروشی ها مشتریان خاص و اغلب خانم ها هستند و اصول برخورد با مشتری و روانشناسی در این حرفه بسیار حائز اهمیت است.

البته فروشندگی طلا و جواهر کار سختی نیست به شرطی که اصول آن را بدانیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا