بین الملل

رونق خرده فروشی طلا و جواهرات در امارات

کارشناسان و گزارش های پژوهشی نشان می دهد فروش جواهرات طلا در امارات در هفته های آتی افزایش خواهد یافت چراکه انتظار می رود قیمت فلز زرد  تا سال آینده میلادی تحت فشار باقی بماند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از خلیج تایمز، جواهرسازان پیشرو طلا در امارات متحده عربی چشم انداز روشنی را برای این کسب و کار پیش از جشن های دیوالی هند و همینطور کریسمس و سال نو میلادی می بینند و در همین حال قیمت پایین این فلز خریداران را برای سرمایه گذاری در این کامودیتی به عنوان پناهگاه امن جذب می کند.

بانک های سرمایه گذاری همچنین برآورد می کنند قیمت طلا پایان سال در حدود 1700 دلار در هر اونس معامله شود و در سال 2022 بیشتر کاهش یابد و به 1500 دلار برسد.

خریداران باز خواهند گشت

جواهرسازان پیشرو کاهش قیمت طلا را به فال نیک گرفتند و گفتند خریداران به بازار باز می گردند. آنها گفتند اکسپو 2020 همچنین باعث رشد کسب و کار جواهرات خواهد شد، زیرا این رویداد شش ماهه باعث جذب میلیون ها گردشگر و بازدید کننده از سراسر جهان می شود.

عبدالسلام کی‌پی، نایب رئیس گروه مالابار، به خلیج تایمز گفت: «بله، قطعا پس از کاهش قیمت طلا افزایش فروش وجود دارد. تقاضا طی چند هفته گذشته به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است و هر بار که قیمت طلا کاهش می‌یابد، خریدارانی به فروشگاه بازمی‌گردند.»

او گفت بازار دیوالی و شش ماه بعدی همه مربوط به فستیوال ها و جشن ها است.

عبد السلام گفت: «با تسهیل محدودیت‌ها و بازگشت گردشگران، انتظار داریم در هفته‌های آینده تحولی قابل توجه در بازار ایجاد شود. احساسات کلی مصرف کننده در مورد جشن گرفتن جشنواره های مهم با خانواده و دوستان و همچنین بخشی از رویدادهایی مانند عروسی ها و جشن های است که در امارات متحده عربی بیشتر شده.»

رونق خرده فروشی طلا و جواهرات در امارات

اثر اکسپو 2020

او گفت اکسپو 2020 یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار است که انتظار می رود بر فروش دوره جشن ها نیز تأثیر بگذارد.

او ادامه داد: «در مجموع، ما انتظار داریم شش ماه آینده برای تجارت خرده‌فروشی جواهرات و همچنین اقتصاد به طور کلی خوب باشد.»

وی در پاسخ به سوالی گفت که سال 2021 تا کنون سال خوبی بوده است. وی اظهار کرد: «با کاهش قیمت طلا، شرایط مطلوب بازار و بازگشت خریداران از شبه قاره، انتظار داریم که سال را نیز با شرایط خوبی به پایان برسانیم.»

در رابطه با قیمت طلا، وی گفت که اکثر برآوردها حاکی از ثبات قیمت طلا در حدود 1800 دلار یا بیشتر است که به این معنی است که نرخ طلا در دبی در محدوده 205 تا 210 درهم خواهد بود.

عبدالسلام گفت: «در 22 ماه گذشته، طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2067 دلار در هر اونس در آگوست سال گذشته، همه را با ماندن در این سطوح شگفت زده کرده است. حدود 1800 دلار می تواند سطح عادی جدید طلا باشد.»

2021 برای تجارت جواهرات خوب است

جان پل آلوکاس، مدیر عامل عملیات بین‌الملل گروه جویالوکاس، دیدگاه‌های مشابهی را تکرار می‌کند و می‌گوید کاهش قیمت طلا در ماه‌های آینده تجارت جواهرات را تقویت خواهد کرد.

آلوکاس به خلیج تایمز گفت: «سال 2021 تا به امروز برای ما خوب بوده است، ما شاهد رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل هستیم و چشم انداز ما برای سال آینده نیز بسیار مثبت است.» او گفت که اکسپوی باشکوه مطمئناً تعداد زیادی گردشگر را نیز به همراه خواهد داشت که همچنین باید به ایجاد تقاضای بیشتر برای طلا و جواهرات کمک کند.

آلوکاس گفت: «ما شاهد چشم انداز مثبتی در سراسر جهان هستیم و این احساس خوب برای همه انواع کسب و کار مفید خواهد بود. پیش بینی می شود قیمت طلا در سال آینده بین 1700 تا 1900 دلار باشد و مصرف کنندگان باید از قیمت های پایین تر بهره مند شوند.»

وی در پاسخ به سوالی گفت: «خریداران طلا و جواهر دوست دارند از نوسانات قیمت استفاده کنند و این فقط ارزش طلا و جواهرات را به عنوان یک سرمایه گذاری قابل اتکا و جذابیت آن به عنوان یک زینت اثبات می کند.» 

آلوکاس گفت: «ما شاهد جهش معمول در فروش به دلیل کاهش قیمت طلا هستیم. اکنون که تأثیر کووید به حداقل رسیده است و همه چیز به حالت عادی بازگشته است، ما در مورد فروش خود در طول جشنواره ها و جشن های کلیدی مانند دیوالی، کریسمس و سال نو بسیار مثبت هستیم.»

او افزود: «ما شاهد فروش بسیار خوبی در آستانه دیوالی خواهیم بود زیرا این زمان معمولاً بزرگترین زمان خرید طلا برای همه هندی ها است. همه اکنون مشتاق هستند تا در جشنواره های خود همانطور که قبل از همه گیری به آن عادت داشتند جشن بگیرند.»

آلوکاس ادامه داد: «به غیر از این، اکسپو گردشگران زیادی را به امارات متحده عربی می‌آورد که به ایجاد تقاضای بیشتر برای طلا و جواهرات کمک می‌کند. در جویالوکاس، ما آماده ایم تا با مجموعه های هیجان انگیز و پیشنهادات تبلیغاتی جذاب، این تقاضا را برآورده کنیم.»

سودآورترین دارایی

رامش کالیانارامان، مدیر اجرایی  Kalyan Jewelleryگفت که طلا همیشه گزینه خرید ترجیحی برای اکثر جوامع آسیایی و خاورمیانه بوده است. در دوران پس از همه گیری، طلا به عنوان امن ترین و پرسودترین طبقه دارایی نیز ظاهر شده است.

وی گفت: «شاخص‌های اولیه حاکی از آن است که تاب‌آوری بخش طلا و جواهر به‌ویژه در زمینه خرید جواهرات عروسی و فصل جشن‌ها ادامه خواهد داشت.»

کالیانارامان ادامه داد: «در خاورمیانه، ما شاهد بهبود قابل توجهی در احساسات مشتریان در دوره بین جولای و سپتامبر بوده‌ایم که منجر به رشد درآمد 60 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده است. با تداوم کاهش محدودیت‌های سفر و با شروع فصل جشن و عروسی، ما همچنان شاهد روندهای دلگرم کننده و سرعت قابل توجهی در بهبود تقاضا هستیم.»

این مدیر اظهار کرد: «پایگاه مشتریان ما ترکیبی مناسب از هر دو نسل جوان و همچنین خریداران باتجربه است – در حالی که اولی ها ترجیح می دهند در طول فصل جشن ها جواهرات سبک وزن مانند گوشواره، حلقه یا آویز طلا یا الماس بخرند، خریداران با تجربه تر به نرخ ما یا گزینه قبل از رزرو به عنوان وسیله ای برای خرید ست های جواهرات خاص و سنگین تر توجه می کنند.»

وی در پاسخ به سوالی درباره روند فروش در سال جاری گفت: «خریداران به بازار بازگشتند.»

او گفت: «پس از شروع آهسته در آغاز سال مالی جاری، ما همچنان شاهد حرکت قوی در هر دو بخش پاخوری فروشگاه ها و درآمد در تمام بازارهای خود در خاورمیانه هستیم. پذیرش بیشتری از شرایط نرمال جدید صورت گرفته است که منجر به افزایش بازدید و زمان بیشتری در نمایشگاه‌های ما توسط مشتریان می‌شود.»

وی گفت که تاریخ تعداد قابل توجهی از عروسی ها برای اواخر سال جاری و اوایل سال آینده تغییر کرده است.

کالیانارامان در پایان گفت: «در مقایسه با سه ماهه مشابه در سال گذشته، با رشد درآمد 60 درصدی، ما همچنان از روندهای فعلی دلگرم هستیم. این رشد ناشی از فروش فروشگاه های مشابه است، زیرا ما هیچ نمایشگاه جدیدی در منطقه اضافه نکرده ایم. ما مثبت و بسیار خوش بین هستیم و معتقدیم که سرعت بهبود تقاضا در ماه های آینده به سرعت ادامه خواهد یافت.»

منبع: zawya.com

انتهای پیام/

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا