آموزش و پژوهشچند رسانه ای

نارضایتی های درونی خود را بشناسیم!

هرچقدر میزان منطق حاکم بر ارزیابی شما در محیط شغلی تان بیشتر باشد، همچنین میانگین سطح درآمد جامعه برای شغلتان را ارزیابی کنید، می توانید تا حد زیادی این نارضایتی شغلی را در درون خود حل کنید.

مجتبی صفوی کارشناس کسب وکار

دلیل نارضایتی شما چیست؟

یک کارشناس کسب و کار به گلدنیوز گفت: نارضایتی یک معلول است، نه علت.

بنابراین دارای عللی است:به عنوان مثال، ممکن است علت نارضایتی شغلی ما به طور عمده، میزان دریافتی یا حقوق ما باشد.

نارضایتی های درونی خود را بشناسیم!

فضای مسموم در محیط کار منجر به نارضایتی شغلی خواهد شد!

صفوی افزود:ممکن است به دلیل محیط و فضای کار ناراضی باشیم. نوع همکاران و ارتباط ما با آنها یا ارتباط با رئیس، اسباب نارضایتی ما را فراهم کند و فضا را برای ما غیرقابل تحمل سازد.

شغل من در شان من نیست!

این کارشناس گفت:ممکن است به دلیل نوع شغل ناراضی باشیم. شغلمان را در شان خود ندانیم. خود را برتر، بالاتر و توانمندتر از آنچه که به ما واگذار شده است بدانیم.

شما هیچوقت نمی توانید احساسات را به طور 100 در 100 کنار بگذارید.اما تلاش کنید میزان عقلانیت و منطق حاکم بر ارزیابی شما از توانمندی ها و موقعیت خود، بیشتر از احساسات شما باشد.بر این اساس اگر ما بتوانیم بدون دخالت احساسات،یا حداقل کمترین تاثیر احساسات تصمیم بگیریم،انتخاب ما هوشمندانه تر خواهد بود.

با عقل و منطقی مناسب، خودمان و توانمندی هایمان را بازنگری کنیم. همچنین جامعه و میانگین سطح درآمد جامعه برای چنین شغلی را ارزیابی کنیم.در این صورت می توانیم تا حد زیادی این نارضایتی را در درون خود حل کنیم.

البته ناگفته نماند، ممکن است در موقعیت هایی این نارضایتی بر مبنای عقل و منطق هم درست باشد.

برای مثال ما در سازمانی کار می کنیم که میانگین دریافتی ما از میانگین جامعه خیلی فاصله داشته باشد. در این صورت ما نیاز به یک راه حل بیرونی داریم.پس باید بیرون از آن سازمان به دنبال شغل و موقعیتی باشیم که هم سطح جامعه شویم.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا