آموزش و پژوهشچند رسانه ای

میدانید چه کاری را در چه زمانی انجام بدهید؟شما هوش هیجانی بالایی دارید!

برای اینکه بدانید هوش هیجانی شما به چه میزان است به سوالات این بخش پاسخ دهید.

دکترعلی شاه حسینی مشاور و مدرس کسب وکار

یک کارشناس کسب و کار به گلد نیوز گفت:از جمله ویژگی هایی که در انسانهای موفق و با هوش هیجانی بالا بصورت برجسته دیده می شود این است که می دانند چه کاری را در چه زمانی و چه مکانی و البته چگونه انجام بدهند یا حتی اصلا انجام ندهند.

برای اینکه بدانید هوش هیجانی شما به چه میزان است این سوالات تعیین کننده را از خود بپرسید

شما آدم باهوشی هستید؟ هوش هیجانی بالایی دارید؟ می توانید تصمیم بگیرید در چه زمانی و چه کاری را چگونه انجام بدهید؟

در بسیاری از موارد انسانها در کمین می مانند، فرصت ها را رصد می کنند تا بتوانند در وقت مناسب آن، طرح و نقشه ای را که سالها در ذهن خود پرورش داده اند را پیاده کنند.

اگرمسیرتان مشخص است،تعلل نکنید!

شاه حسینی افزود: یکی از تکنیک هایی که باید یاد بگیریم این است که برخی از مواقع باید عجله کرد و فرصت را غنیمت شمرد.

باید از رقبا سبقت گرفت. در بازار اولین شد. بدون معطلی و بدون تعلل دست به اقدام زد. نقطه مقابل این است که گاهی اوقات هم باید با زیرکی و باهوشی صبر کنیم و حوصله به خرج بدهیم. مطالعه کنیم. تحقیق، بررسی، تجزیه و تحلیل، دور اندیشی، برنامه ریزی، نقشه کشیدن و … را در راس امور قرار دهیم تا بتوانیم کاری را به طور مطمئن انجام دهیم.

اگر این تکنیک ها را یاد بگیریم، دیگر لازم نیست نگران کسب و کار خود باشیم.

تجربه افراد موفق را نادیده نگیرید

شناسایی شرایط به ما کمک می کند که در زمره انسانهای موفق قرار بگیریم.یک مطالعه میدانی توسط خود شما نشان می دهد شخصی که سالها در کمین بود تا کاری را راه اندازی کند، بالاخره موفق به انجام آن شد. شخصی بذری را ده سال پیش کاشته و مدتها انتظار کشیده است تا امروز از سایه و میوه بذری که سالها زیر خاک بود، در قالب یک درخت تنومند بهره می برد.

از طرفی شخصی دیگر بی محابا کسب و کاری را شروع کرده،دل به دریا زده و برنده شده است. اینها هیچ کدام اتفاقی نیست.گاهی انسانها در درون خود احساس توانمندی،تجربه،تخصص و انگیزه دارند. با این ویژگی ها احساس می کنند اگر دل به دریا بزنند غرق نمی شوند. پس بستگی به توان ما دارد.

بیایید از امروز بر روی این تکنیک ها کار کنیم و آنقدر خودمان را توانمند کنیم که برای دل به دریا زدن مهیا باشیم. آنقدر صبور باشیم که صبر کنیم تا زمان مقتضی فرا برسد و در زمان مناسب، کار مناسب را در مکان مناسب با روش مناسب انجام دهیم تا نتیجه مناسب را به دست آوریم.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا