آموزش و پژوهشطلا و جواهر

همایش رویکردهای نوین طلا و جواهر

همایش رویکردهای نوین صنعت طلا و جواهر باهدف معرفی رشته حرفه ای کاردانی طلا وجواهر با همکاری اتحادیه طلا و جواهر شهرستان گرگان در روز یکشنبه 1400/7/25 در سالن علامه جعفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول برگزار گردید.

به گزارش گلدنیوز ، همایش رویکردهای نوین طلا وجواهر که با حضور پرشور طلافروشان، جواهرسازان، هنرجویان و علاقمندان به صنعت طلا و جواهر استانهای گلستان،تهران،مازندران و سمنان برگزار گردید.

دکتر سید رضایی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول ضمن تبیین جایگاه دانشگاه آزاداسلامی در پیشبرد اهداف علمی کشور به تشریح دانشگاههای نسل اول تا سوم پرداخت و حرکت به سمت کارآفرینی و اشتغال را نیاز امروز جامعه برشمرد ،

او افزود: نقش دانشگاهها به عنوان پیشگامان مهارت افزایی و اشتغال در تحقق این مهم در کشور انکارناپذیر است.

دکتر سید رضایی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول

سپس مهندس ذاکرزاده، رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان گلستان ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین ، همکاران و تمامی علاقه مندان بابت قبول دعوت اتحادیه و حضور پرشور در همایش ، افزود: با توجه به ظرفیت موجود در این استان نیاز راه اندازی رشته طلا و جواهر احساس می شد که پیش قدم شدن وهمکاری دانشگاه در این خصوص جای تقدیر دارد.

مهندس ذاکرزاده، رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان گلستان

  ایشان در ادامه با توجه به ظرفیتهای موجود در خصوص طلا و جواهر در استان گلستان ابراز امیدواری کرد که با این حرکت علمی(پذیرش دانشجو)می توان نگاه سنتی به صنعت طلا و جواهر را به سوی مدرن پیش برد.

درادامه جناب آقای محمدکشتی آرای،نایب رئیس اتحادیه طلاوجواهرتهران با اشاره به سابقه بیش از 61 ساله خویش در صنف طلاوجواهر،تاسیس اتحادیه کشوری طلاوجواهردرسال 1387 را به عنوان اولین اتحادیه کشوری نشان ازجایگاه والای این حرفه دربین مردم کشور دانست ،

کشتی آرای ابراز امیدواری کرد باتوجه به بسترلازم در این استان میشود انتظار تبدیل استان گلستان به عنوان قطب طلاوجواهردرشمال کشور را داشت.

محمدکشتی آرای،نایب رئیس اتحادیه طلاوجواهرتهران
نامدارخلیلیان،گوهرشناس ومدرس دانشگاه

دربخش دیگری از این همایش آقای نامدارخلیلیان،گوهرشناس ومدرس دانشگاه به بررسی رویکردهای نوین طلا وجواهر دردنیا و ایران پرداخت.

درپایان همایش از پیشکسوتان صنعت طلاوجواهر استان گلستان با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا