بدون دسته

3 گزارش اونس طلا ؛/تحلیل گلدنیوز

از دیدگاه تکنیکال اونس طلا بین حمایت 1791 و مقاومت 1808 دلار حبس شده است وشکست آن به سمت بالا میتواند موجب صعود طلا تا قیمت 1833 دلار و شکست آن به سمت پایین باعث ریزش آن تا 1764 دلار شود.

دکترمهرنازسلطانی تحلیلگر بازارهای مالی به گلد نیوز گفت: در هفته گذشته شاهد 3 گزارش اونس طلا بودیم که 2 گزارش آنها در جهت نزول قیمت طلا و یکی از آنها در جهت صعود قیمت طلا منتشر شد.

انتشار داده اشتغال آمریکا در 3 ماهه سوم سال میلادی نشان داد که شاخص اشتغال این کشور به میزان 1.3 درصد رشد داشته  است که از پیشبینی 0.9 درصدی بهتر عمل کرده است و باعث تقویت دلار و ریزش طلا شده است.

 وی افزود:از سوی دیگر تحکیم موضع سیاست پولی دولت کانادا در میزان خرید دارایی ها باعث تضعیف روند صعودی طلا شد. در طرف مقابل میزان تولید ناخالص ملی آمریکا با رشد 2.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اعلام شد که 2 درصد کمتر از میزان پیشبینی ها بود و این امر باعث تضعیف دلار و تقویت اونس طلا شد.

در مجموع این اخبار و زورآزمایی خبرهای مثبت و منفی طلا ، این فلز که هفته را با گارد صعودی شروع کرده بود به حالت درجا تغییر موضع داد.

تحلیل تکنیکال

این کارشناس در ادامه گفت:از دیدگاه تکنیکال نیز اونس طلا بین حمایت 1791 و مقاومت 1808 دلار حبس شده است وشکست آن به سمت بالا میتواند موجب صعود طلا تا قیمت 1833 دلار و شکست آن به سمت پایین باعث ریزش آن تا 1764 دلار شود. در تصویر زیر نمودار تکنیکال اونس طلا را مشاهده میکنیم.

بازار داخلی

سلطانی بازار داخلی را نیز اینگونه تحلیل کرد:در بازار داخل نیز به دنبال رشد قیمت دلار و طلای جهانی به طور هم زمان شاهد رشد قیمت سکه و طلای 18 عیار تا روزهای آخر هفته بودیم که به دنبال توقف قیمت دلار و بازار جهانی قیمت طلای داخلی نیز متوقف شد و حالت درجا به خود گرفت. پالس های مثبت و منفی مختلف از طرفین مذاکرات ایران و غرب و نامشخص بودن تکلیف آن از اصلیترین دلایل رشد دلار در هفته گذشته بود ، که پالس های مثبت آخر هفته باعث توقف رشد و ریزش جزئی آن شد.

دلار همان طور که در شکل زیر میبینید ،  با از دست دادن خط میانی کانال صعودی خود احتمال ریزش مجدد تا کف کانال و قیمت 27000 تومان را دارد.

طلای 18 عیار

طلای 18 عیار نیز طبق چارت زیر حمایت های 1.156.000 تومان و 1.130.000 تومان را پیش روی خود دارد.

سکه هم مطابق چارت زیر احتمال نزول تا 11.620.000 تومان را دارد.

بازارها در هاله ای از ابهام

وی در پایان اضافه کرد:البته این نزول ها با توجه به آنچه دیدگاه تکنیکال نمایش میدهد پیش بینی شده است ، اتفاقاتی مانند برهم خوردن مذاکرات ، رشد طلای جهانی و یا اتفاقات بالعکس میتواند باعث تغییراتی در قیمت طلا گردد که مورد انتظار ما نیست و در مجموع تمامی بازارها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا